Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •    JŪRMALA


          

  Pilsētas dibināšanas gads: 1920.g.    

  Teritorijas platība: 100 km2

  Teritoriālās vienības: Ķemeri, Jaunķemeri, Sloka, Kauguri, Vaivari, Asari, Valteri, Melluži, Pumpuri, Jaundubulti, Dubulti, Majori, Dzintari, Bulduri, Lielupe un Priedaine

  Iedzīvotāju skaits: 57 479 (2013. g.)

  Mājas lapa: www.jurmala.lv

  Domes priekšsēdētājs: Gatis TRUKSNIS

  Pilsētas teritorija

  Jūrmala – lielākā Baltijas valstu kūrortpilsēta un otra lielākā  Latvijas pilsēta pēc platības, ko izsenis slavenu darījuši dabas ārstnieciskie faktori – maigais klimats, jūra, veselīgais gaiss, medicīniskās dūņas un minerālūdeņi. Tā ir pirmā Latvijas pilsēta, kas uzņemta Eiropas Kūrortu asociācijā. Īpašu pievilcību kūrortam dod 32 km garā balto smilšu pludmale, plašie priežu meži un pilsētas dabiskā robeža –  Lielupe. Vēstures gaitā pilsēta ir apvienojusi 12 ciemus - Priedaini, Lielupi, Buldurus, Dzintarus, Majorus, Dubultus, Jaundubultus, Pumpurus, Mellužus, Asarus, Vaivarus, Jaunķemerus un divas nelielas pilsētas - Sloku un Ķemerus. Jūrmalā veiksmīgi sadzīvo pagājušā gadsimta sākumā celtās koka vasarnīcas un mūsdienu kūrortiestāžu ēkas. Daudzi šeit ierodas, lai atgūtu un nostiprinātu veselību, izmantojot rehabilitācijas iespējas, ārstniecisko dūņu un minerālūdeņu iedarbību.Jūrmala izveidota no trim vēsturiski un saimnieciski atšķirīgām pilsētām. 1959.gada 11.novembrī Latvijas PSR AP Prezidijs pieņēma lēmumu par Rīgas pilsētas Jūrmalas rajona, Rīgas rajona Slokas un Ķemeru pilsētu likvidēšanu un Jūrmalas  pilsētas izveidošanu. Jūrmala ir kūrorta pilsēta ar neparastu likteni. Pēdējās simtgades laikā tā piedzīvojusi gan vēsturiski politiskās pārmaiņas, gan arī ievērojamas izmaiņas pilsētas administratīvi teritoriālajā iedalījumā, iedzīvotāju skaitliskajā, sociālajā un nacionālajā sastāvā.

  Pilsētas simboli

  Jūrmalas Baltā Kāpa, Jūrmalas Brīvdabas muzejs, Horna koncertdārzs, Majoru muiža

       

    

  Galvenie dati par pašvaldību

  Pašvaldības iedzīvotāju pārstāvību nodrošina to ievēlēta pašvaldības dome, kas juridiskās personas vārdā pieņem lēmumus; nosaka pašvaldības institucionālo struktūru; lemj par autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu īstenošanu un par kārtību, kādā nodrošina pašvaldībai deleģēto valsts pārvaldes funkciju un pārvaldes uzdevumu izpildi; izstrādā un izpilda pašvaldības budžetu.

  Daba

  Jūrmalas pilsētā vēsturiskās attīstības gaitā ir saglabātas tās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kuru ilgtspējīga izmantošana ir pilsētas ekonomiskās izaugsmes pamatā. Unikālie dabas un kultūrvēsturiskie resursi ir Jūrmalas pilsētas priekšrocība, salīdzinot to ar citām Latvijas un Baltijas jūras piekrastes pilsētām. Galvenās no šīm vērtībām ir: Rīgas jūras līcis, Lielupe, Jūrmalas ezeri; lieliska 32 km gara dzelteno (irdeno) smilšu pludmale; priežu mežaudzes; kultūrvēsturiskais mantojums – vēsturiskā koka arhitektūra, mākslas vēstures pieminekļi un to tradicionālā vide; īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – Ķemeru nacionālais parks, dabas parks „Ragakāpa”, Eiropas nozīmes dabas liegums „Lielupes grīvas palieņu pļavas”; dabiskās ar sēru un ģipsi mineralizētās balneoloģiskās kūdras dūņas Ķemeros; četru veidu minerālūdens avoti; ainaviskā un bioloģiskā daudzveidība.

  Pilsētas aktivitātes

  Jūrmala kā kūrorts, starptautisku kultūras un sporta notikumu vieta kļūst atpazīstama arvien lielākā Eiropas reģionā. Tas veicina pilsētas ekonomisko uzplaukumu. Pēdējo gadu laikā pilsētas labiekārtošanā tiek ieguldīti lieli līdzekļi, kas dod iespēju Jūrmalas pilsētai kļūt par aizvien populārāku tūrisma vietu Latvijā.  Jūrmala ir iecienīta starptautisku konferenču un sanāksmju vieta. Daudzajās viesnīcās ir labi priekšnosacījumi gan ražīgam garīgam darbam, gan atpūtai. Šeit dzīvo darbīgi ļaudis, kas ik gadus piedāvā jaunas iespējas tūristiem – kūrortviesnīcas, SPA centrus, restorānus, dažādas izklaides. Aktīvās atpūtas cienītāji var pavadīt laiku tenisa kortos, trenažieru zālēs, vizināties ar jahtām un ūdens motocikliem, spēlēt biljardu un boulingu, doties izjādēs, apmeklēt vietējos un starptautiskos izklaides pasākumus, koncertus slavenajā Dzintaru koncerzālē, izbaudīt ūdens atrakcijas "Līvu akvaparkā" vai pastaigāties pa Jomas ielu, savukārt gardēžus gaida Jūrmalas restorāni un kafejnīcas. Pēdējo gadu laikā pilsētas labiekārtošanā tiek ieguldīti lieli līdzekļi, kas dod iespēju Jūrmalas pilsētai kļūt par aizvien populārāku tūrisma vietu Latvijā. Jūrmalai ir arī daudz sadraudzības pilsētu visā Eiropā: Anādija (Portugāle), Eskilstuna (Zviedrija), Jakobštate - Pietarsāri (Somija), Jevle (Zviedrija), Kabūra (Francija), Kazaņa (Tatarstāna), Maskavas Dienvidu - Rietumu apgabals (Krievija), Palanga (Lietuva), Pērnava (Igaunija), Sanktpēterburga - Admiralitātes apgabals, Teračīna (Itālija).


   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi