Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • “No Salacas līdz Rūjai” – uzņēmējiem un dabai
  21.07.2017

  Vietējās rīcības grupas „No Salacas līdz Rūjai” darbības teritorija ir Latvijas ziemeļu daļa, Igaunijas pierobeža. Jaunajā plānošanas periodā biedrība ir atbildīga par 1 161 123 eiro liela finansējuma sadalījumu uzņēmējdarbības atbalstam un teritorijas pievilcības nodrošinājumam.

  Pērn un šogad ir izsludinātas divas konkursu kārtas un šobrīd ir izvērtēti 107 projekti. Projektu iesniedzēji ir uzkrājuši pieredzi, – vērtējumam iesniegto darbu saturs ir pārdomāts, mērķu un darbības apraksti liecina par apņēmību darboties un iegūtā finansējuma  lietderīgu izmantošanu.

  VRG „No Salacas līdz Rūjai” ir gandarījums par katru realizēto projektu, par dažiem no tiem gribam padalīties pieredzē.

  Rīcībai, kuras mērķis ir “Produktu un pakalpojumu attīstīšana”. projektu iesniedza jauns, bet jau vietējā tirgū atpazīstams uzņēmums SIA “Bauņu sēta” no Naukšēnu novada. Uzņēmuma īpašnieks Jānis Baunis mērķtiecīgi strādā pie preču zīmes “Naukšēnu vīnu darītava” attīstības. Pagājušajā gadā SIA “Bauņu sēta” saņēma licenci alkoholisko dzērienu ražošanai, un tas nodrošina patstāvīgu un neatkarīgu darbību. Uzņēmuma pamatdarbība ir augļu un ogu raudzēto dzērienu ražošana, kur galvenā izejviela ir pašu audzētie (bioloģiskie) augļi un ogas. Preču zīme “Naukšēnu vīna darītava” ir saņēmusi godalgotās vietas Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības organizētajos konkursos, 2014. gadā kļūstot par labāko vīna darītavu Latvijā. Projekta mērķis bija iegādāties nepieciešamos pamatlīdzekļus kvalitatīva un ekonomiski pamatota ražošanas procesa nodrošināšanai, iegādāta jaudīga sulu spiede un automātiska iekārta pudeļu aizkorķēšanai.

  SIA “Bauņu sēta” piedāvā ne tikai raudzētos dzērienus, bet arī dzirkstošos raudzētos dzērienus – sidru un dzirkstošo vīnu. Produkciju pārdod uz vietas uzņēmumā, rīkojot degustācijas, organizējot ekskursijas. Uzņēmums organizē izbraukuma tirdzniecību uz gadatirgiem un pasākumiem. Produkciju pārdod mazumtirdzniecībā visā Latvijā. Iegādes vietas ir “Valmiermuižas klēts”, “Stockmann”, “Rāmkalni”. Produkcijas patērētāji ir vīna cienītāji, kuri novērtē kvalitatīvu Latvijas produktu, Latvijas un ārzemju tūristi.

  Veiksmīgs un teritorijai nozīmīgs ir biedrības “Laņģezers” projekts – “Niedru pļāvēja un aprīkojuma iegāde Laņģezera kopšanai”. Projekts finansējumu saņēma rīcībā „Dabas un kultūras objektu sakārtošana un pieejamības uzlabošana”. Projekta mērķis bija nodrošināt Laņģezera, kas atrodas Rūjienas novada Lodes pagastā, dabiskās vides saglabāšanu un pieejamību vietējai sabiedrībai, radot drošu vidi un augstvērtīgu atpūtu brīvā dabā. Šis bija jau otrais biedrības realizētais projekts. Pirmā projekta mērķis bija ezera krasta labiekārtošana, peldvietas un atpūtas zonas iekārtošana.

  Šobrīd ir iegādāts niedru pļāvējs ar aprīkojumu – ūdensaugu grābeklis, laivas motors un piekabe aprīkojuma pārvadāšanai. Biedrībai ir iespēja regulāri veikt ezerā esošo ūdens augu izpļaušanu līdz 1,1 m dziļumam, kā arī nodrošināt tūlītēju ūdensaugu atlieku savākšanu. Tas garantē pozitīvu ietekmi uz Laņģezeru ilgtermiņā: ezers nepārpurvosies, samazināsies dūņu slānis, skābekļa līmenis būs pietiekošs zivju populācijas straujākai attīstībai.

  Īstenotais projekts ir nozīmīgs gan videi, gan iedzīvotājiem. Varam pat teikt – starptautiski nozīmīgs! Peldvietu apmeklē pierobežā dzīvojošās igauņu ģimenes, jo Igaunijas pusē nekur tuvumā nav līdzīgas atpūtas vietas pie ūdeņiem. Mēs lepojamies un esam pateicīgi biedrības vadītājam Armandam Taimam un visiem aktīvistiem par brīvprātīgo darbu vietējās sabiedrības labā!

  Daiga Siliņa,

  VRG „No Salacas līdz Rūjai” valdes locekle

  UZZIŅA

  VRG “No Salacas līdz Rūjai”

  • Teritorija: Kocēnu, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu un Valkas novadi (14 pagasti bijušā Valmieras rajona teritorijā un Kārķu pagasts bijušā Valkas rajonā).
  • Dibināšanas gads: 2006. g. 20. septembris.
  • Biedru skaits: 59.
  • Administratīvā vadītāja: Vizma Vasere (pieņemšanas laiks: P.,O.,T.,C. no plkst. 9. –16. Valmierā, Mūrmuižas ielā 9., 3. stāvā).
  • Adrese: Valmiera, Mūrmuižas iela 9.
  • Mājaslapa: http://www.nosalacaslidzrujai.lv.

  Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi