Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • NOVEMBRIS, 2016

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) kopā ar enerģētikas plānošanas ekspertiem no  SIA “Ekodoma” pabeiguši darbu pie RPR Siltumapgādes attīstības rīcības programmas (tematiskā plāna), kurš 25. oktobrī tika prezentēts Briselē Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūrā (EASME), piedaloties EK ģenerāldirektorāta pārstāvjiem no Kopīgā pētniecības centra (Joint Research Centre), EK pārstāvjiem no Enerģētikas ģenerāldirektorāta (The Directorate-General for Energy) un citiem interesentiem.

  Rīgas plānošanas reģiona siltumapgādes attīstības rīcības programma

  OKTOBRIS, 2015

  Salaspilī notika otrā vadības sanāksme par energoplānošanas vadlīniju izstrādi Rīgas plānošanas reģionam

  Šī gada 30.oktobrī Salaspilī notika projekta „Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumapgādē un dzesēšanā - stratēģiskas pieejas attīstība” otrā projekta darba komitejas sanāksme, kurā pašvaldību un enerģētikas speciālisti iepazinās ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) energoplānošanas vadlīniju izstrādi, siltumenerģijas piedāvājuma un pieprasījuma kartēšanas gaitu un starpposma rezultātiem, kā arī ar Salaspils novada pieredzi energopārvaldībā.

  Sanāksmi atklāja Salaspils domes pārstāvis, bet tajā ar savu pieredzi dalījās vietējo siltumenerģijas uzņēmumu “Ekodoma” un “Salaspils Siltums” pārstāvji. Savukārt par energoplānošanas vadlīniju izstrādi dalījās Rīgas Plānošanas reģiona eksperts.

  Visi sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka energoplāns un tā vadlīnijas atvieglotu lēmumu pamatošanu un pieņemšanu pašvaldībā. Tomēr energoplānošana novados ir atkarīga no katras pašvaldības iniciatīvas un pieejamajiem personāla un finanšu resursiem. Tā ir katras pašvaldības brīvprātīga izvēle, kā to organizēt un cik daudz veltīt resursu siltumapgādei no atjaunojamajiem energoresursiem.

  Šajā jomā pozitīvs piemērs ir Salaspils pašvaldība. Tās pārstāvji dalījās ar savu pieredzi energoplānošanas jomā un paveikto. Tieši šobrīd pašvaldība ir uzsākusi vairākus projektus. Viens no šiem projektiem paredz padomju gados celtas mājas renovāciju, izvēloties ESKO modeli, Šis būs pilotprojekts un liels izaicinājums pašvaldībai, jo tā pati uzņemsies funkcijas, ko parasti veic ESKO kompānijas.

  Tikšanās noslēgumā notika uzbūvētās šķeldas katlu mājas apskate.

  Tikšanās Salaspilī bija jau otrā projekta vadības grupas sanāksme. Tajā bez projekta ekspertiem piedalījās pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām – Ādažu, Lielvārdes, Salaspils, Baldones, Carnikavas un citām.

  Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar SIA “Ekodoma” uzsācis ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” līdzfinansēta (RES H/C SPREAD) īstenošanu. Projekta ietvaros tiek izstrādātas energoplānošanas vadlīnijas Rīgas plānošanas reģionam. 

  Projekta mērķis ir noteikt un izmantot ES mēroga paraugpraksi atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumapgādē un dzesēšanā, kā arī panākt labās prakses iestrādi reģionālās plānošanas dokumentos. Projekta ietvaros plānots izstrādāt plānošanas metodiku un vadlīnijas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plānam (IERP) un tā īstenošanai, un sekmēt IERP plānu ieviešanu partnerreģionos, ko nodrošinātu galveno iesaistīto pušu un iedzīvotāju sadarbība.

  Rīgas plānošanas reģions projektu īsteno sadarbībā ar vadošo projekta partneri Sistēmu integrācijas studiju institūtu (ISIS, Itālija) un citiem partneriem - Enerģētikas un vides termo tehnikas komiteju (Itālija), Atjaunojamo energoresursu un taupības centru (Grieķija), Castilla y Leon reģionālo enerģētikas institūciju (Spānija), Melnās jūras Enerģētikas izpētes centru (Bulgārija), SIA „Ekodoma” (Latvija); Austrijas Enerģētikas aģentūru (Austrija), Rhodobe reģiona pašvaldību apvienību (Bulgārija), Rietummaķedonijas reģiona attīstības aģentūru (Grieķija) un Emilia-Romagna reģionālās vides aizsardzības aģentūru (Itālija).

  Projekts tiek īstenots ar ES programmas Viedā enerģija Eiropai (the EU Intelligent Energy Europe) finansējumu. Kopējais projekta budžets ir 1,2 miljoni eiro, no tiem Rīgas plānošanas reģiona finansējums ir 71 793 eiro, tostarp 53 844 eiro ir EK līdzfinansējums. Projekts tiek īstenots no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2016.gada 30.augustam.

  Prezentācijas:

  Siltumenerģijas pieprasījuma un piedāvājuma kartēšana (A.Kamenders)
  Ilgtspējīgas enerģētikas attīstības plānošanas vadlīnijas RPR (J.Miezeris)
  Energopārvaldība Salaspilī (M.Kalniņš)

   

   

  JANVĀRIS, 2015

  Rīgas plānošanas reģiona  īstenotā projekta „Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumapgādē un dzesēšanā - stratēģiskas pieejas attīstība”/RES Heating and Cooling – Strategic Actions Development” (RES H/C SPREAD)” ietvaros š.g. 29.janvārī Rīgā tika organizēta projekta sanāksme, kuras mērķis bija iepazīstināt iesaistītas puses ar projektā plānoto, ieskicēt Rīgas reģiona pašvaldību un enerģētikas speciālistiem Ekonomikas ministrijas plānotās aktivitātes un uzstādījumus pašvaldībām attiecībā uz pašvaldību IERP, kā arī diskutēt par Rīgas reģiona Ilgtspējīgas Enerģētikas Rīcības Plāna izstrādi, metodēm un procesu. Darbs pie Rīgas reģiona Ilgtspējīgas Enerģētikas Rīcības Plāna norisināsies līdz 2016.gada februārim. Tā izstrādi ir paredzēts balstīt uz siltumenerģijas pieprasījuma un piedāvājuma kartēšanas reģionā, lai noteiktu siltumenerģijas pieprasījuma blīvumu; palīdzētu prognozēt siltumenerģijas pieprasījuma izmaiņas nākotnē, kā arī  būtu kā palīginstruments energo plānošanai, nosakot potenciālos attīstības scenārijus tālākai analīzei.

  Prezentācijas:

  Andžela Pētersone. Latvijas enerģētikas politika un enerģētikas plāni pašvaldībās

  Agris Kamanders. Ilgtspējīga enerģētikas plāna izstrāde Rīgas plānošanas reģionā: plānotā metodika, process

  Timurs Safiulins. Rīcības plānu datu ievadīšana Pilsētu mēru pakta e-sistēmā

  Inga Brieze. Projekts „Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumapgādē un dzesēšanā - stratēģiskas pieejas attīstība„ RES H/C SPREAD

        

   

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi