Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • OKTOBRIS, 2015

  Uzsāk Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei publisko apspriešanu

  Lai kopīgi plānotu piekrastes attīstību ilgtermiņā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 16. oktobrī uzsāk publisko apspriešanu Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei, tā ilgs līdz 25. novembrim.

  Lai iesaistītu pēc iespējas plašu institūciju, pašvaldību un organizāciju loku, 22. oktobrī plkst. 11 VARAM ēkā Peldu ielā 25, 409. telpā notiks paplašinātā Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksme. VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā pavēstīja, ka sanāksmē piekrastes pašvaldību, nozaru un nevalstiskā sektora pārstāvji iepazīsies ar šī plānojuma 1. redakciju, vides pārskata projektu un diskutēs par izvēlētajiem plānojuma risinājumiem.

  Publiskajā apspriešanā plānots pārrunāt par piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla attīstību. Tāpat notiks diskusija par jaunu savienojumu radīšanu, starptautisku velomaršrutu un gājēju ceļu attīstīšanu. Ar mērķi līdzsvarot ekonomisko attīstību un vides aizsardzību, kā arī domājot par iespējām vienota tūrisma piedāvājuma izveidei un vietu attīstības potenciāla izmantošanu piekrastē, plānots diskutēt par 55 attīstāmās vietām piekrastē.

  Interesenti ir gaidīti reģionālajās publiskās apspriešanas sanāksmēs, kas norisināsies 27. oktobrī Liepājā, 28. oktobrī Ventspilī, 3. novembrī Jūrmalā un 5. novembrī plkst. 16 Saulkrastu novada domē. Publiskās apspriešanas laikā ikvienam ir iespēja līdzdarboties plānojuma pilnveidē, sūtot priekšlikumus elektroniski, par ko informācija pieejama VARAM tīmekļa vietnē - http://ieej.lv/J5Yw7, kā arī sūtot pa pastu uz VARAM, Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija, ar norādi – "Par Piekrastes plānojumu".

  Sīkāka informācija par publisko apspriešanu VARAM tīmekļa vietnē sadaļā "Sabiedrības līdzdalība – Sabiedriskās apspriešanas" un projekta mājaslapā http://www.grupa93.lv/piekraste.

  Piekrastes plānojuma izstrāde tika uzsākta pirms nepilna gada, iesaistot plašu ekspertu loku, piemēram, teritorijas attīstības plānošanas, ģeogrāfisko informācijas sistēmu, sociālekonomisko procesu, tūrisma attīstības un vides ekspertus, Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas dalībnieku, ar piekrastes attīstību saistītu valsts uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

  Piekrastes plānojums ir viens no Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas "Latvija 2030" īstenošanas soļiem, kurā piekraste ir definēta kā viena no nacionālo interešu telpām, kur dabas un kultūras mantojuma saglabāšana jālīdzsvaro ar ekonomiskās attīstības veicināšanu. Plānojuma mērķis – veidot piekrasti par ekonomiski aktīvu, daudzfunkcionālu telpu, kurā klimata pārmaiņu ietekme tiek mazināta ar kvalitatīvu infrastruktūru un tiek īstenota laba pārvaldība, sabalansējot attīstības un vides aizsardzības intereses.

   

  SEPTEMBRIS, 2015

  2015.gada 24.septembrī plkst.11:00, Lapmežciema Tautas namā, Liepu ielā 2, Lapmežciemā, Engures novadā notika Rīgas plānošanas reģiona organizēts seminārs/diskusija „Par cilvēku drošības un glābšanas jautājumiem Baltijas jūras piekrastē  Rīgas plānošanas reģionā”.
   
  Pasākums tika organizēts projekta Nr. 4.3.-24/NFI/INP-002 „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 4.aktivitātes ietvaros.
   
  Šajā diskusijā piedalījās Rīgas un Kurzemes plānošanas reģionu piekrastes pašvaldību plānošanas un civilās aizsardzības speciālisti, Pašvaldības policiju un to Glābšanas dienestu speciālisti, Valsts iestāžu un institūciju, kas iesaistītas cilvēku drošības un glābšanas jautājumu risināšanā Baltijas jūras piekrastē, pārstāvji. Savu pieredzi, kompetenci un nākotnes redzējumu šīs jomas uzlabošanā semināra dalībniekiem prezentēs Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, kā arī Latvijas Peldēšanas federācijas un Latvijas Pludmales glābēju asociācijas pārstāvji.
   
  Pasākuma dalībnieki diskutēja par kopīgām rīcībām cilvēku drošības un glābšanas jautājumu Baltijas jūras piekrastē risināšanā un situācijas uzlabošanā.
   
  Semināra/diskusijas kopsavilkums skatāms šeit: Kopsavilkums
   
  Anketu apkopojums skatāms šeit: Anketas
   
  Semināra prezentācijas:
   
   
   
   
   
   
   
            
   

  SEPTEMBRIS, 2015

  2015.gada 24.septembrī plkst.11:00, Lapmežciema Tautas namā, Liepu ielā 2, Lapmežciemā, Engures novadā notiks Rīgas plānošanas reģiona organizēts seminārs/diskusija „Par cilvēku drošības un glābšanas jautājumiem Baltijas jūras piekrastē  Rīgas plānošanas reģionā”.
   
  Pasākums tiek organizēts projekta Nr. 4.3.-24/NFI/INP-002 „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 4.aktivitātes ietvaros.
   
  Šajā diskusijā piedalīsies Rīgas un Kurzemes plānošanas reģionu piekrastes pašvaldību plānošanas un civilās aizsardzības speciālisti, Pašvaldības policiju un to Glābšanas dienestu speciālisti, Valsts iestāžu un institūciju, kas iesaistītas cilvēku drošības un glābšanas jautājumu risināšanā Baltijas jūras piekrastē, pārstāvji. Savu pieredzi, kompetenci un nākotnes redzējumu šīs jomas uzlabošanā semināra dalībniekiem prezentēs Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, kā arī Latvijas Peldēšanas federācija un Latvijas Pludmales glābēju asociācijas pārstāvji.
   
  Pasākuma dalībnieki diskutēs par kopīgām rīcībām cilvēku drošības un glābšanas jautājumu Baltijas jūras piekrastē risināšanā un situācijas uzlabošanā. 
   
  Projekta eksperte L.Cielava.

   

  JŪNIJS, 2015

  Šā gada 3.jūnijā Kuldīgas mākslas namā (1905.gada ielā 6, Kuldīgā) norisinājās seminārs/diskusija  par Cilvēku drošību un glābšanu Baltijas jūras piekrastē.

  Seminārā piedalījās pārstāvji no Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionu piekrastes pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, piekrastes pašvaldību policijām, pašvaldības policiju glābšanas dienestiem, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras.

  Seminārs tika rīkots projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002 „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 4.aktivitātes ietvaros.

  Semināra kopsavilkums.

  Saite uz pasākuma prezentācijām: http://www.failiem.lv/u/nrylurs

       

   

  MARTS, 2015

  Top cilvēku drošības un glābšanas plāns piekrastei

  Pēc VUGD datiem, 2013.gadā no ūdenstilpnēm izcelti 116 noslīkuši cilvēki. Šim skaitam ir tendence katru gadu pieaugt.

  Rīgas plānošanas reģiona administrācija ir uzsākusi Cilvēku drošības un glābšanas plāna Baltijas jūras piekrastei Rīgas reģionā izstrādi. Aicinām iedzīvotājus laika posmā no šā gada 16.marta līdz 16.aprīlim piedalīties aptaujā.

  Aptaujas mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli un informētību par esošo situāciju cilvēku drošības un glābšanas nodrošināšanā piekrastē, kā arī apzināt ierosinājumus nepieciešamajiem uzlabojumiem (infrastruktūras, ekipējuma, sadarbības, sabiedrības informēšanas un izglītošanas jautājumos). Aptauja anketa pieejama šeit: http://ej.uz/RPR_anketa_Piekraste

  Plāna izstrāde notiek sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām, LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Kurzemes plānošanas reģiona administrāciju, kā arī par cilvēku drošības un glābšanas jautājumiem atbildīgajām valsts un pašvaldību institūcijām. Tā tiek finansēta no Norvēģu finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas Nr. LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projektaNr. 4.3.-24/NFI/INP-002 „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 4.aktivitātes „Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma izstrāde Baltijas jūras piekrastei".”

  Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Rīgas plānošanas reģiona administrācijas eksperti cilvēku drošības un glābšanas plāna izstrādē Litu Cielavu (e-pasts: lita.cielava@rpr.gov.lv, tālr. 67559821).

  Pateicamies par atsaucību!

  NOVEMBRIS, 2014

  2014.gada 21.novembrī Dundagā notika seminārs, kurā  Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas dalībnieki, Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības (LPPA) un ministriju pārstāvji apsprieda aktuālos piekrastes attīstības jautājumus.

  Semināra laikā tika apspriesti šādi jautājumi: uz Piekrasti specifiski attiecināmā Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējuma sadales plānošana, Piekrastes publiskās infrastruktūras tematiskā plānojuma izstrāde un sadarbības nozīme plānojuma risinājumu pilnveidošanā (plānojuma izstrāde tiek veikta ar Norvēģijas finanšu instrumenta finansiālo atbalstu), kā arī publisko ūdeņu līdz 2 km jūrā un pludmales teritorijā pārņemšanu pašvaldību valdījumā.

  Kopumā seminārs bija raisījis plašu interesi un reģistrēto apmeklētāju skaits sasniedza 58 personas no pašvaldībām, valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām.

  Semināru atklāja Dundagas novada priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, kam sekoja LPPA priekšsēdētāja Māra Dadža un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāja Andra Jaunsleiņa uzrunas un komentāri par šo organizāciju līdzdalību valsts un piekrastes attīstības veicināšanā.

  Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji informēja par ES fondu apguves iespējām, kur finansējuma sadalījums izraisīja plašas diskusijas par ES fondu plānošanu un mazāk apdzīvoto pašvaldību interesēm un to aizstāvību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzekļu apguvē.

  VARAM pārstāvji semināra dalībniekus informēja par Valsts līmeņa ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei izstrādāšanu Norvēģijas finanšu instrumenta projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002 4.aktivitātes ietvaros, šī plānojuma nozīmi kopējā stratēģiskā attīstības plānošanā un risinājumu izstrādē publiskās infrastruktūras attīstīšanai piekrastē. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti arī ar Izpildītāju, kas veiks šī plānojuma izstrādi, Izpildītāja plānotajiem darbiem un sadarbību ar piekrastes pašvaldībām Plānojuma izstrādes laikā.

  Semināra nobeigumā, kopīgi ar Latvijas Pašvaldību savienību, VARAM pārstāvji stāstīja arī par nesen pieņemto Zemes pārvaldības likumu un publisko ūdeņu pārņemšanu pašvaldību valdījumā.

  Prezentācijas un materiāli:
  Piekrastei aktuālo jautājumu virzība un turpmākie izaicinājumi (M.Dadzis, LPPA)
  5.5.1. SAM II kārtas īstenošanas ietvars un nosacījumi (L.Turlaja, Kultūras ministrija)
  Atbalsts vienotam piekrastes publiskās infrastruktūras tīklam 2014.-2020.gadā (K.Rasiņa, VARAM)
  Valsts līmeņa ilgtermiņa tematiskais plānojums par piekrastes publisko infrastruktūru (M.Grels, VARAM)
  Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda 2014.-2020. atbalsts un atbalsts sabiedrības virzītai vietējai attīstībai (E.Kubliņa, ZM)
  Zemes pārvaldības likums un tā īstenošana, turpmākā normatīvā regulējuma izstrāde (E.Kāpostiņš, VARAM)
   

  Seminārs tika līdzfinansēts no Norvēģija finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas Nr.LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002)  4.aktivitātes „Valsts līmeņa ilgtermiņa tematiskā plānojuma izstrādāšana Baltijas jūras piekrastei” līdzekļiem.

                 

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi