Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  

  Forums “Videi draudzīgu tehnoloģiju attīstība Latvijā”

  Reinis Zitmanis
   
  22. maijā Rīgā tika rīkots forums videi draudzīgu tehnoloģiju uzņēmumiem ar mērķi veicināt šo uzņēmumu, zinātniskās pētniecības sektora un valsts un pašvaldību institūciju sadarbību.
   
  Forumā piedalījās dažādu videi draudzīgu tehnoloģiju ražošanas uzņēmumu pārstāvji, tos vienojošo klāsteru un asociāciju pārstāvji, kā arī dažādu valsts iestāžu pārstāvji, kuru kompetencē ir sniegt attīstības un sadarbības iespējas šiem uzņēmumiem.
   
  Foruma atklāšanā tika iezīmēti instrumenti, ar kuru palīdzību šiem uzņēmumiem var tikt veicinātas gan eksporta iespējas, gan sniegts atbalsts to ikdienas darbā un ražošanas izaugsmē. Ievadā Jānis Miezeris, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs, norādīja uz atbalsta pasākumu pieejamību un aicināja dalībniekus izmantot iespējas ko sniedz forums - iegūto informāciju un kontaktus.
   
  Starp dalībniekus uzrunājošiem ar prezentācijām uzstājās Ilze Prūse no Vides un reģionālās attīstības ministrijas, kas informēja par sektora politiku un valsts atbalstu kontekstā ar klimata pārmaiņu izaicinājumiem Latvijā.
   
  Savukārt, runājot par ekonomisko specializāciju un jauno tehnoloģiju vides jomā attīstības iespējām, savu redzējumu prezentēja Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas atjaunojamo energoresursu federācija.
   
  Uzņēmējiem tika sniegta arī noderīga informācija gan par valsts atbalsta piesaisti un pieejamajiem līdzfinansējuma projektiem, ko prezentēja Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Māris Ēlerts. Tika izklāstīti pieejamie finansējuma instrumenti, iesaistes apjoms, valsts nodrošinājums un citi. Uzņēmēji tika aicināti ar LIAA starpniecību dibināt sakarus un piedalīties LIAA organizētās izstādēs un vizītēs, lai iepazītos ar eksporta tirgiem un dibinātu nepieciešamos sakarus. Tika uzsvērtas pieejamās informācijas iespējas un filiāļu tīkls, kas uzņēmējam var sekmīgi nodrošināt nepieciešamos kontaktus un svarīgu informāciju par likumdošanu un tirgus īpatnībām.
   
  Ne mazāk ievērojams atbalsts uzņēmumiem ir dalība zaļo tehnoloģiju uzņēmumu inkubatorā. Oskars Priede informēja par iespējām attīstīt savu ideju un biznesu, izmantojot inkubatora iespējas un pieejamo līdzfinansējuma atbalstu.
   
  Foruma laikā interesentiem bija iespēja uzdot dažādus praktiskus jautājumus, interesējoties par pareizākajiem veidiem, kā piesaistīt finansējumu vai kādas ir videi draudzīgo tehnoloģiju eksporta iespējas. Tika izvērtēti arī dažādi videi draudzīgo tehnoloģiju specializācijas aspekti, raugoties gan no likumdošanas izmaiņu, gan tirgus pieprasījuma puses.
   
  Uzņēmumu un organizāciju pārstāvji foruma laikā varēja izvēlēties savam profilam atbilstošāko sesiju, kurā turpināt diskusijas gan savā starpā, gan saņemt padomu no dažādu organizāciju pārstāvjiem.
   
  Forums notika Centrālās Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA programmas ietvaros, projekta “Globālas vīzijas nodrošināšana videi draudzīgās tehnoloģijās Baltijā” (Global Vision) laikā veiktās aktivitātes, kuru ietvaros sadarbībā ar Zviedrijas un Igaunijas pusēm, tika izstrādāta arī Baltijas valstu videi draudzīgo tehnoloģiju attīstības stratēģija. Forumu organizēja Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar vides tehnoloģiju klāsteri Cleantech Latvia.
   

                                                                            

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi