Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Izdota pašvaldības deputāta rokasgrāmata
  19.08.2009

  18.augustā, Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) tika prezentēta LPS un Eberta fonda kopīgi izdotā Pašvaldības deputāta rokasgrāmata. Šādu rokasgrāmatu LPS izdod pēc katrām pašvaldību vēlēšanām, un jau otro reizi rokasgrāmatas izdošanu finansiāli atbalsta Eberta fonds.

  Pašvaldības deputāta rokasgrāmatas prezentācijā, LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka šādas rokasgrāmatas izdošanas mērķis ir sniegt palīdzīgu roku jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem, palīdzot apjaust pašvaldības galvenās funkcijas un darba aspektus. „Šī rokasgrāmata ir kā konspekts, kurā pašvaldību deputātiem ieskatīties, lai zinātu pašu būtiskāko par katru konkrēto jautājumu un rastu padomu, kur meklēt sīkāku informāciju,” rokasgrāmatas ievadā raksta Andris Jaunsleinis.
  Prezentācijas laikā rokasgrāmatas galvenais autors – LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis uzsvēra, ka grāmata ir praktisks skaidrojums par pašvaldības darba organizāciju, par pašvaldības iekšējo teritoriālo sadalījumu, par pašvaldības administrācijas struktūru, par domes komitejām, to skaitlisko sastāvu, kompetenci un darba organizāciju, kā arī citām pašvaldības funkcijām.
  Rokasgrāmatā jaunievēlētos pašvaldību deputātus un priekšsēdētājus uzrunā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Reģionālās un attīstības lietu ministrs Edgars Zalāns, labklājības ministrs Uldis Augulis, vides ministrs Raimonds Vējonis, ekonomikas ministrs Artis Kampars, iekšlietu ministre Linda Mūrniece, tieslietu ministrs Mareks Segliņš, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un kultūras ministrs Ints Dālderis.
  Rokasgrāmatā skaidrots par Eiropas Savienības (ES) finansējuma avotiem, par to kā piesaistīt ES struktūrfondu finansējumu projektiem un par pašvaldību sadraudzības projektiem. Kā arī, par teritorijas attīstības plānošanu un to vadību, teritorijas attīstības programmu un likumdošanas izmaiņām vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas noslēgumā.
  Pozitīvu novērtējumu pašvaldības deputātu rokasgrāmatas prezentācijas laikā deva arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāre Laimdota Straujuma, novērtējot rokasgrāmatas praktisko noderīgumu pašvaldību deputātu darbā pēcreformas apstākļos.

   
  Informāciju sagatavoja: Kristīne Čirkova, Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu Informācijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste, prese@rpr.gov.lv, tālr. 67559874

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi