Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Atklāta reģistrācija Reinholda Šmēlinga konferencei
  15.09.2017
  No šī gada 4. līdz 6. oktobrim Rīgā trīs dienu garumā norisināsies vērienīgs notikums “R.Šmēlinga konference / Livable City Forum Riga”, kas veltīts arhitektūras un pilsētvides pielāgošanai mūsdienīgu zinātnes centru attīstībai. Konferencē plānotas ietekmīgu ārvalstu ekspertu lekcijas, diskusijas, meistarklases un darba grupas. Pasākumi norisināsies gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan Latvijas Universitātes Dabas mājā.
   
  Viens no šīs konferences organizētājiem ir Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas pilsētas arhitekta biroju un Latvijas Universitāti INTERREG Centrālā Baltijas jūras reģiona sadarbības projektu “Live Baltic Campus: Akadēmiskie centri kā iespēja sabiedrības iesaistei pilsētvides plānošanā” ietvaros.
   
  R. Šmēlinga konferences tēma būs “Kā veidot veiksmīgu pilsētu: arhitektūra un pilsētplānošana zināšanu ekonomikā”, un konferences lektori visas dienas garumā 5. oktobrī apskatīs tādus zināšanu ekonomikas elementus kā akadēmiskie centri, zināšanu un tehnoloģiju kvartāli un inovācijas sekmējoša pilsētvide. Konference apskata populāru fenomenu, ka zināšanu un inovāciju centri no piepilsētas sāk atgriezties pilsētu centros un rod mājvietu bijušo rūpniecisko būvju teritorijās. Tādējādi zināšanu un tehnoloģiju vieta pilsētvidē iezīmē jaunu arhitektūras attīstības tendenci, kas spēj veicināt mūsdienīgas metropoles izaugsmi, pārejot no ražošanas uz pakalpojumu ekonomiku. Programmas fokusā būs jautājumi par to, kāda vide un priekšnosacījumi jāveido pilsētā, lai šāda veida attīstība notiktu pēc iespējas veiksmīgāk un dinamiskāk.
   
  Reinholda Šmēlinga konference norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Aicināti piedalīties visi interesenti, dalība ir bez maksas. Reģistrēties konferencei iespējams līdz pirmdienai, 2. oktobrim šeit: arhitekts.riga.lv/konference
   
  Ņemot vērā, ka zinātne un inovācijas ir priekšnoteikums pilsētas un valsts ekonomikas attīstībai, konference jautās, kā ar pārdomātas arhitektūras un gudras pilsētvides plānošanu atbalstīt un veicināt zināšanu centru attīstību.
  Paralēli Baltijas reģiona pilsētu kontekstam konferencē īpaša uzmanība tiks pievērsta arhitektoniskajai videi Daugavas kreisajā krastā. Līdztekus unikālai publiskās ārtelpas un pilsētvides tipoloģijai, Pārdaugavā pēdējos gados veidojas koncentrēta starptautiski nozīmīga zināšanu infrastruktūra — lielākie nacionālie akadēmiskie centri (RTU, LU, RSU, RISEBA, “Turība”), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), dinamiska uzņēmējdarbības vide (“Swedbank”, Mūkusalas biznesa centrs), kā arī starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūra (“Rail Baltica”, lidosta “Rīga”). Lai sekmētu tālredzīgu šī potenciāla izmantošanu un plānotu ilgtspējīgu pilsētvidi, konference vēlas mudināt izvērtēt līdzšinējās vēsturiskās un tematiskās Pārdaugavas vīzijas, kā arī sekmēt daudzpusīgu publisku diskusiju redzējumu tapšanu.
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi