Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Saeimas komisijas deputāti atzīst nepieciešamību stiprināt plānošanas reģionu un papildināt to funkcijas
  03.05.2017

  Notikusi Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēde, kurā ar padomes locekļiem no reģionā esošajām 30 pašvaldībām tikās LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti un tās prikešsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

  RPR Attīstības padomes sēde šoreiz tika veltīta, lai pārrunātu reģionam aktuālos jautājumus par pašvaldību teritoriālo iedalījumu. Saeimas komisijas pārstāvji tikšanās laikā pauda vairākumam pašvaldību atbalstošu viedokli, ka šī brīža teritoriālo iedalījumu nav obligātā kārtā jāmaina uz sadarbības teritorijām, bet jādod pašvaldībām pašām iespēju izlemt, vai apvienoties un ar ko to darīt. Tāpat deputāti izteica viedokli, ka, viņuprāt, iedalījums piecos plānošanas reģionos ir vajadzīgs. Turklāt nepieciešams to kapacitāti stiprināt, iespējams, piešķirot papildu funkcijas.

  Sēde notika Stopiņu novada pašvaldībā, kuras domes priekšsēdētājs J.Pumpurs, vienlaikus ar sēdē pārrunājamajiem jautājumiem, iepazīstināja ar pašvaldības attīstības perspektīvām.

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

  Papildu informācijai:
  Inese Ozoliņa
  Mob. 26174731
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi