Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions piedalās VARAM organizētajā tematiskajā seminārā “Inovācijas spēju stiprināšana ekonomikas izaugsmei – Eiropas teritoriālās sadarbības programmu ieguldījums”
  25.04.2017

                  

  2017.gada 19.aprīlī Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā seminārā “Inovācijas spēju stiprināšana ekonomikas izaugsmei – Eiropas teritoriālās sadarbības programmu ieguldījums”, kurš vienkopus pulcēja atbildīgo nozaru ministriju pārstāvjus, inovācijas ekspertus un 12 Interreg Baltijas jūras reģiona, URBACT III un INTERREG EUROPE programmu projektu partnerus Latvijā. Semināra dalībnieki diskutēja par sadarbību ar ārvalstu partneriem, īstenojamo projektu aktivitātēm, plānotajiem rezultātiem un sagaidāmajiem ieguvumiem inovācijas spēju stiprināšanai un mazo un vidējo komersantu konkurētspējas veicināšanai. 

  Rīgas plānošanas reģions seminārā tika pārstāvēts ar diviem Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektiem – „Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā (Smart Blue Regions)” un „Viedās specializācijas stratēģijā balstītu inovācijas un izaugsmes spēju stiprināšana vidēja lieluma pilsētās un reģionos (EmpInno)”.

  Abu projektu koordinatori savās prezentācijās iepazīstināja klātesošos ar  sagaidāmajiem projektu rezultātiem Latvijā, Rīgas plānošanas reģiona ieguldījumu un atbildību projektos, raksturoja projektu mērķa grupas un to iesaisti projektu aktivitātēs,  projektu rezultātu ietekmi un pievienoto vērtību inovāciju jomā, kā arī iezīmēja turpmākās izmantošanas iespējas Latvijā un nākotnes vajadzības vai turpmākās sadarbības iespējas inovāciju jomā. Noslēdzoties prezentāciju sesijai, RPR pārstāvji piedalījās paneļa diskusijā, atbildot uz interesentu uzdotajiem jautājumiem.

  Semināra dalībnieki bija vienisprātis, ka sadarbība un tīklošanās ir atslēga gan inovāciju radīšanai un veicināšanai Latvijā, gan konkurētspējai Eiropas mērogā. Tika secināts, ka Eiropas teritoriālās sadarbības programmas paver plašas iespējas kontaktu dibināšanai un labās prakses pārņemšanai, tāpat tā ir iespēja piesaistīt papildus finansējumu.

  Seminārs deva labu iespēju projektu īstenotājiem iepazīties citam ar citu, kā arī ar atbildīgo nozaru ministriju pārstāvjiem un jomas ekspertiem, tādējādi veicinot priekšnoteikumus iespējamajai projektu  sinerģijai, projektu plānoto rezultātu efektīvākai izmantošanai un nākotnes sadarbībai.

  Detalizēta informācija par semināru, tai skaitā dalībnieku prezentācijas, pieejama VARAM vietnē http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=24136,

  Rīgas plānošanas reģiona īstenoto projektu Smart Blue Regions un EmpInno izvērsti apraksti pieejami reģiona vietnē http://www.rpr.gov.lv/pub/index.php?id=573

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi