Šodien ir ,  17. decembris - Hilda, Teiksma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar reģiona uzņēmēju delegāciju piedalās informācijas un komunikācijas nozares uzņēmēju kontaktbiržā Hannoverē un apmeklē starptautisko izstādi CeBIT 2017.
  29.03.2017
  Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg VB Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta R028 “EmpInno” (Viedās specializācijas stratēģijā balstītu inovācijas un izaugsmes spēju stiprināšana vdēja izmēra pilsētās un reģionos /  S3 –Empowering for Innovation and Growth in Medium-Sized Cities and Regions) īstenošanā. Projekta rezultāts ir palielināta inovācijas veicinātāju -  pārvaldes institūciju, pētniecības iestāžu, uzņēmumu - kapacitāte viedās specializācijas pieejas praktiskajā pielietošanā.
   
  Projektā Rīgas plānošanas reģions īsteno arī virkni praktisku aktivitāšu, kuras ļauj uzlabot reģionā esošo pilsētu izaugsmes iespējas, paaugstinot mazo reģiona pilsētu (reģionālo centru) kapacitāti un zināšanas darbā ar viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) ieviešanu reģionā, piemēram, inovatīvu uzņēmumu pieredzes apmaiņu ārvalstīs. Šo darbību mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbību un veicināt inovatīvu uzņēmumu ienākšanu reģionā.
   
  Projektā ieviešanā paredzēto pasākumu ietvaros Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar projekta partneriem no citām Baltijas jūras reģiona valstīm un projekta īstenošanā ieinteresēto pušu pārstāvjiem laikā no 2017. gada 20. līdz 22.martam atradās Hannoverē Vācijā, kur piedalījās  informācijas un komunikācijas uzņēmēju kontaktbiržā un starptautiskajā izstādē CeBIT 2017. Rīgas plānošanas reģions līdzdarbojās projekta pasākuma darba kārtības izstrādē un organizēja Latvijas delegācijas braucienu uz Vāciju.
   
  Pieredzes apmaiņas brauciens – uzņēmēju kontaktbirža Hannoverē tika paredzēta, lai projekta īstenošanā ieinteresēto pušu pārstāvji – informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas dalībnieki – uzņēmēji, nozari veidojošo asociāciju biedri, pašvaldību IKT jomas speciālisti – klātienē tiktos ar citu projekta partneru pārstāvjiem. Šī tikšanās – kontaktbirža paredzēja pieredzes apmaiņu, jaunu kontaktu izveidošanu un, iespējams, jaunu partnerību vai sadarbības mehānismu izveidošanu attiecīgās jomas uzņēmēju starpā. Rīgas plānošanas reģionu kopā ar projekta īstenošanā tieši iesaistītajiem speciālistiem pārstāvēja arī Carnikavas pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas un Ogres Uzņēmēju biedrības pārstāvji. 
   
  Projekta pasākums notika Hannoveres starptautisko izstāžu centrā Deutsche Messe un tajā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Dānijas un Vācijas, tai skaitā 25 informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā strādājoši uzņēmēji, kuri iepazīstināja klātesošos ar saviem produktiem vai pakalpojumiem un meklēja sadarbības iespējas ar citu valstu uzņēmējiem.
   
  Pēc kontaktbiržas noslēgšanās projekta partneri un ieinteresēto pušu pārstāvji apmeklēja pasaulē lielāko informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas izstādi CeBIT 2017.
   
  Projekta „EmpInno” īstenošana paredzēta līdz 2019.gada aprīlim.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi