Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Forumā Tartu apspriež veiksmīgu akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu veidošanas principus.
  15.03.2017

  Rīgas plānošanas reģiona (RPR) pārstāvji Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Live Baltic Campus” ietvaros šī gada martā piedalījās otrajā forumā “Livable City Forum”, kas šoreiz notika projekta partneru pilsētā Tartu, Igaunijā. Forumā ar ekspertiem un partneriem tika apspriesti veiksmīgas akadēmiskās pilsētiņas jeb kampusu veidošanas pamatprincipi.

  Tartu notikušajā forumā lielākā uzmanība tika veltīta prezentācijām un diskusijām par universitāšu pilsētiņu mainīgo lomu un lomu un funkcijām, īpaši akcentējot Tartu universitātes piemēru. Pasākuma rīkotāji forumam bija piesaistījuši Eiropas ekspertus, kuri specializējas telpisko izmaiņu procesu analīzē, piemēram Ģentes universitātes profesoru Franku Witloksu (Frank Witlox), kurš uzstājās ar priekšlasījumu par iedzīvotāju mobilitātes un vispārējās izturēšanās jautājumiem saistībā ar universitāšu pilsētiņu attīstību, un Londonas Universitātes koledžas profesoru Maiklu Hebbertu (Michael Hebbert), kura ziņojumā retrospekcijā tika raksturota zināšanu infrastruktūras loma mainīgajā urbānajā vidē.

            

  Diskusijas daļā par mūsdienu universitātes iekļaušanos pilsētu un sabiedrības dzīvē galvenā uzmanība tika pievērsta universitāšu un citu augstākās izglītības iestāžu nākotnes attīstības iespējamajiem virzieniem, tai skaitā funkcijām, ieskicējot arī universitāšu pilsētiņu telpiskās un funkcionālās attīstības virzienus. Īpaši daudz laika tika veltīts diskusijām par universitāšu pilsētiņu mijiedarbību ar apkārtējo urbāno ainavu un tuvumā esošo apkaimju iedzīvotājiem vai pakalpojumu sniedzējiem.

  Uzmanība tika pievērsta arī radošuma pilnai videi kā svarīgam priekšnoteikumam jebkuras universitātes pilsētiņas dzīvē, faktiski iezīmējot nepieciešamību pēc obligātas šo funkciju ieviešanas. Analizējot konkrētus piemērus, tika meklēta vēlamā attiecība starp tradicionālajām funkcijām – tādām kā laboratorijas darbi vai lekcijas, un komunikatīvajām funkcijām, kuru mērķis ir radīt jaunu inovāciju un nodrošināt saziņu atvērtā un radošā vidē.

  Foruma ietvaros tā dalībnieki klātienē apmeklēja Tartu universitātes akadēmisko pilsētiņu, kā arī iepazinās ar pilsētplānošanas praksi, akcentējot mijiedarbību starp vispārējo telpiskās plānošanas procesu un akadēmiskās pilsētiņas attīstību.

  Nākamais projekta forums jau šī gada rudenī notiks Rīgā, kad Rīgas plānošanas reģions uzņems viesus no citām projekta partneru valstīm mūsu galvaspilsētā.

  Projekta pasākumi “Livable City Forum” ir galvenie pieredzes apmaiņas forumi un diskusiju platformas, kuros piedalās visi projekta partneri un asociētie partneri vai ieinteresēto pušu pārstāvji. Tie notiek dažādās pilsētās  - līdz šim forumi ir notikuši Turku, Helsinkos un Upsalā, kā arī Tartu.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi