Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions sniegs nozares ministrijai atzinumu par lielāko universitāšu Latvijā attīstības stratēģijām
  29.12.2016

  Rīgas plānošanas reģiona (RPR) eksperti ir uzaicināti piedalīties Latvijas republikas Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotajā komisijā, lai sniegtu savu atzinumu par divu Latvijas lielāko augstskolu – Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes – izstrādātajām attīstības stratēģijām.

  Ministrijas ieskatā, lai nodrošinātu kvalitatīvu stratēģiju izvērtējumu, ļoti nozīmīgs ir nozari  pārstāvošo organizāciju viedoklis un vērtējums par augstskolu plānoto stratēģisko attīstību, t.sk. par sadarbību ar nozares
  organizācijām un uzņēmumiem, kā arī par investīciju atbilstību
  nozares attīstības prioritātēm.  

  Ņemot vērā Rīgas plānošanas reģiona lomu projektā “Live Baltic Campus”, tās eksperti ir uzaicināti reģiona un Rīgas pilsētas vārdā sniegt savu atzinumu un rekomendācijas, kas palīdzētu nozari pārstāvošajai ministrijai veikt izvērtējumu un pieņemt lēmumu par vērienīga finansējuma piešķiršanu abām augstskolām infrastruktūras attīstīšanai viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšanai.

  Stratēģiju izvērtēšanas komisiju veido eksperti no Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas, kā arī ir uzaicinati  pārstāvji no pašvaldībām, kuru teritorijā atrodas minētās augstākās izglītības institūcijas vai reģioni,  kā arī citas ar izglītību, zinātni un ekonomiku saistītas organizācijas.

  Komisijas uzdevums ir izvērtēt augstskolu attīstības plānus atbilstoši nozaru attīstībai un Latvijas Viedās specializācijas stratēģijā noteiktajiem mērķiem, izaugsmes prioritātēm un viedās specializācijas jomām, tai skaitā plānojot optimālu, resursefektīvu augstākās izglītības un pētniecības kvalitāti nodrošinošu finansējuma piesaisti no dažādiem finanšu avotiem.

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) sagatavos rekomendācijas, kā arī veiks padziļinātu izpēti , lai sniegtu savu atzinumu, ko un kā uzlabot universitāšu nākotnes stratēģijā, kas būtu Rīgas pilsētas un reģiona interesēs.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi