Šodien ir pirmdiena,  11. decembris - Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions izstrādājis un aizstāvējis Briselē Siltumapgādes attīstības rīcības programmu
  15.11.2016

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) sadarbībā ar SIA “Ekodoma” enerģētikas plānošanas ekspertiem izstrādājis Siltumapgādes attīstības rīcības programmu (tematisko plānu 2014.-2020. gadam) ar vadlīnijām, kas ļaus reģiona pašvaldībām sasniegt labākus energoplānošanas rādītājus.

  Izstrādāto energoplānošanas vadlīniju mērķis ir noteikt un izmantot ES mēroga paraugpraksi atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumapgādē un dzesēšanā, kā arī panākt labās prakses iestrādi reģionālās plānošanas dokumentos.

  Izstrādātā rīcības programma Rīgas reģionam nosaka, ka līdz 2020. gadam reģiona pašvaldībām ir jāveicina ilgtermiņā izmaksu ziņā konkutrētspējīgas, videi draudzīgas un cilvēkiem drošas siltumapgādes izveide. Jāveicina energoefektivitātes paaugstināšanu galalietotāju pusē, nodrošinot augstu komfortu telpās un racionālu enerģijas patēriņu.      

  Jānis Miezeris,Rīgas plānošanas reģiona un starptautiska projekta “RES H/C SPREAD” eksperts: “Centralizētās siltumapgādes sistēmas atrodas jaunu izaicinājumu priekšā. Masveida siltuma patērētāju energoefektivitātes pasākumu dēļ, strauja atjaunojamo energoresusrsu tehnoloģiju attīstība, modernu siltumenerģijas  uzskaites un kotroles sistēmu ieviešana, kā arī iedzīvotāju skaita samazināšanās un to ieradumu maiņa kardināli samazina un samazinās siltumenerģijas pieprasījumu centralizētajās sistēmās. Eksperti prognozē, ka tuvākā nākotnē siltumenerģijas patēriņš samazināsies no 15% līdz 30% robežās. Arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā tālāk attīstīsies centralizētā siltumapgādes attīstība?”     

  Droša un videi draudzīga siltumapgāde ir ļoti būtiska kā iedzīvotājiem, tā uzņēmējiem. Lai sasniegtu šīs kvalitātes, siltumapgādes sistēmas attīstībai pilsētā vai novadā jānotiek plānveidīgi, sekojot noteiktajiem ilgtermiņa mērķiem, tehnoloģisko risinājumu attīstībai un pielāgojoties sagaidāmajām pārmaiņām.

  Izstrādātais plāns tika prezentēts Briselē Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūrā (EASME), piedaloties EK ģenerāldirektorāta pārstāvjiem no Kopīgā pētniecības centra (Joint Research Centre), EK pārstāvjiem no Enerģētikas ģenerāldirektorāta (The Directorate-General for Energy) un citiem interesentiem. Tikšanās laikā tika stāstīts par rīcības programmas izstrādes darba gaitu, siltumenerģijas pieprasījuma un piedāvājumu kartēšanu, atjaunojamo energoresursu potenciālu un centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstību nākotnē reģionā.

  Ar Rīgas plānošanas reģiona Siltumapgādes attīstības rīcības programmu var iepazīties http://rpr.gov.lv/uploads/filedir/Projekti/SPRED/RPR_siltums_web_MINI.pdf .

  Pašlaik siltumenerģētika Latvijā ir pārmaiņu priekšā. ES un Latvijas kopējā enerģētikas stratēģija paredz gan enerģētikas sektora dekarbonizāciju, energoapgādes drošības paaugstināšanu un integrāciju vienotajos ES enerģijas tīklos, gan energoefektivitātes paaugstināšanu kā siltuma ražotāju, tā arī galapatērētāju pusē.

  Rīgas plānošanas reģiona Siltumapgādes attīstības rīcības programma izstrādāta Eiropas Savienības projekta “RES H/C SPREAD” ietvaros. Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar SIA “Ekodoma” īstenoja ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” projektu “RES H/C SPREAD”. Projekts tiek īstenots ar ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” (the EU Intelligent Energy Europe) finansējumu.

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi