Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona un tā partneru vizīte Zviedrijā projekta Live Baltic Campus ietvaros.
  01.11.2016
  Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta Nr. 155 “Campus Areas as Labs for Participative Urban Design” (Live Baltic Campus)/Akadēmiskās pilsētiņas – līdzdalīga pilsētdizaina laboratorijas” īstenošanā. Projekta mērķis ir veicināt pilsētas dzīvesvides uzlabošanu (atveseļošanu), nodrošinot inovatīvas pieejas ienešanu pilsētplānošanā, izmantojot dizaina domāšanas metodes. Projekta aktivitātes ir saistītas ar Centrālā Baltijas jūras reģiona akadēmisko pilsētiņu (campus) plānošanu un integrēšanu kopējā pilsētas plānojumā. Live Baltic Campus īstenošana paredzēta līdz 2018.gada martam.
   
  Projektā paredzēto aktivitāšu ietvaros Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar projekta partneriem no Latvijas Universitātes un projekta īstenošanā ieinteresēto pušu – Rīgas pašvaldības un augstskolu – pārstāvjiem laikā no 2016. gada 14.novembra līdz 16. novembrim dosies uz Upsalu Zviedrijā, lai piedalītos projekta partneru sanāksmē un pasākumā „Livable City Forum”.
   
  Projekta pasākumi “Livable City Forum” ir galvenie pieredzes apmaiņas forumi un diskusiju platformas, kuros piedalās visi projekta partneri un asociētie partneri vai ieinteresēto pušu pārstāvji. Tie notiek dažādās pilsētās  - pirmais forums notika šī gada jūnijā Turku un Helsinkos, bet vēl paredzēti arī forumi Upsalā, Tartu un noslēguma forums Rīgā 2017.gada vidū.
   
  Gaidāmajā forumā Upsalā paredzētas prezentācijas un diskusijas par Upsalas universitātes un Stokholmas universitāšu pilsētiņas Albano Campus attīstību un tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem:
  • Kāda loma mūsdienās pilsētas un sabiedrības dzīvē ir universitātēm?
  • Kādi priekšnoteikumi ir nepieciešami ir radošumu un dizaina domāšanu ietverošas urbānās vides izveidošanai?
  • Kā universitāšu pilsētiņas ietekmē mainīgā globālo izaicinājumu vide?
  • Kāda ir perspektīvas sadarbībai dizaina un telpiskās plānošanas jomās?
   
  Sīkāka informācija par projektu un tā aktivitātēm pieejama Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrā.
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi