Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions piedalās Rietumu – Austrumu transporta koridora projekta izstrādē
  17.10.2016

  Kā reģioni apkārt Baltijas jūrai var sadarboties, lai uzlabotu un attīstītu ilgtspējīgu transporta koridoru Rietumu – Autsrumu virzienā? Šis ir jautājums, kuru plānots risināt CBTRAN projekta ietvaros, izstrādājot projekta pieteikumu iesniegšanai Centrālās Baltijas jūras reģiona programmā.

  Aktualizējot jautājumu par Baltijas jūras reģiona transporta koridora attīstību Rietumu – Austrumu virzienā, vairāki sadarbības partneri ir uzsākuši projekta CBTRAN idejas attīstību, piesaistot Zviedrijas Institūta (Swedish Institute) finansējumu. Erebrū (Örebro) reģionam Zviedrijā ir radusies iespēja attīstīt šo projekta ideju un piesaistīt partnerus projekta iesniegšanai Centrālās Baltijas jūras reģiona programmā. Idejas attīstīšanai šī gada augustā jau notika projekta sagatavošanas sanāksme Erebrū, kurā piedalījās 5 reģionālās partnerinstitūcijas – Erebrū reģions (Zviedrija), Somijas Dienvidrietumu reģions (Somija), Harju reģions (Igaunija), Vidzemes plānošanas reģions (Latvija) un Rīgas plānošanas reģions (Latvija).

  Projekta ievaros plānots izstrādāt Baltijas jūras reģiona transporta koridora Rietumu – Austrumu virzienā attīstības redzējumu un veidot saikni ar šobrīd aktuālo Ziemeļjūras – Baltijas jūras koridora attīstību, kas ir arī NSB CoRe projekta mērķteritorija, kurā Rīgas plānošanas reģions ir projekta partneris.

  Turpmākajā CBTRAN projekta attīstībā ir plānots piesaistīt partnerinstitūcijas no katras dalībvalsts, tādējādi nostiprinot projekta partnerību, kā arī nākošajās projekta sanāksmēs vienoties par konkrētiem rīcības virzieniem un aktivitātēm.  

  Nākošā projekta sagatavošanas sanāksme plānota 2016.gada 19.-20.oktobrī tepat Latvijā, Cēsīs. Projekta idejas attīstība tiek īstenota ar Zviedrijas Institūta (Swedish Institute) atbalstu.

     

  RPR telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs
  Rūdolfs Cimdiņš
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi