Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • URBACT III projekta CHANGE! Rīgas plānošanas reģiona vietējā atbalsta grupa tiekas Sarkandaugavā
  30.08.2016

  Šī gada 19.augustā vienā no Rīgas pilsētas aktīvajām apkaimēm – Sarkandaugavā, Aldara Alus muzejā sadarbībā ar Sarkandaugavas attīstības biedrību un Aldara Alus muzeju notika Rīgas plānošanas reģiona (RPR) organizēta sadarbības  programmas URBACT III projekta CHANGE! vietējās atbalsta grupas (ULSG) tikšanās. Atbalsta grupu pašlaik veido pārstāvji no Rīgas pilsētas, Ķekavas, Jaunpils un Carnikavas novadu pašvaldībām, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un nevalstiskajām organizācijām, no kurām savu aktīvu dalību jau uzsākusi Sarkandaugavas attīstības biedrība, pārstāvot Rīgas pilsētu. Atbalsta grupas tikšanās mērķis bija dalībnieku starpā precīzāk iepazīt projekta būtību un iespējas, veidot sapratni par sagaidāmiem rezultātiem, iepazīties ar projekta gaitu un aktualitātēm, iesaistīto dalībnieku lomu un ieguvumiem projektā.

  Tikšanās laikā Rūdolfs Cimdiņš, RPR telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs, sniedza vērtīgu ieskatu projekta saturā, akcentējot projekta mērķi un būtību, raksturojot projekta ārvalstu partnerību, kā arī līdz šim veiktās aktivitātes. Vienlaikus arī tika aplūkotas galvenās projekta darbības formas vietējā un starptautiskā mērogā, kas galvenokārt ir vērstas uz pieredzes apmaiņu un sadarbības veicināšanu. Ievirzot diskusiju, tika izvērtētas iespējas un ieguvumi projekta norises procesā un programmas īstenošanas rezultātā. Līdz ar to secinot, ka dalība projektā, tā ietvertajās aktivitātēs gan tūlītēji, gan ilgākā laika periodā rada iespējas gūt jaunu un dalīties ar līdzšinējo pieredzi vietējā un starptautiskā arēnā, ietekmēt Vietējā rīcības plāna (LAP) izstrādi un tajā ietvertos jautājumus, iespēja ietekmēt jauna publisko pakalpojumu modeļa izstrādi vietējām vajadzībām, kā arī gūt jaunus kontaktus jaunām sadarbības iespējām vietējā un starptautiskā mērogā. Sekojoši ar projekta aktualitātēm, kopējo projekta periodu un šajā gadā plānotajām aktivitātēm iepazīstināja RPR projekta CHANGE! koordinatore Sabīne Zāģere, tādējādi atbalsta grupas dalībniekiem palīdzot reāli apjaust projekta aktivitāšu intensitāti, dalībnieku lomu, provizorisko ieguldījumu, ieguvumus un iespējas, kā arī atbalsta grupas darba formātu, savstarpējo saziņu un aktuālās informācijas apmaiņas nozīmi.

           

   

  Tikšanās ietvaros ar iedvesmojošu stāstu par Sarkandaugavas attīstības biedrības mērķiem, īstenotajām labās gribas aktivitātēm un to nestajiem pozitīvo pārmaiņu rezultātiem dalījās Alija Turlaja, Sarkandaugavas attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja. Sarkandaugavas attīstības biedrības un organizācijas atbalstītāju sākotnējā iecere mainīt līdzšinējo priekšstatu par Sarkandaugavu kā apkaimi ar netīkamu reputāciju uz atbilstošu industriālā kultūras mantojuma un radošās apkaimes tēlu, kurā dzīvo sociāli aktīvi, pozitīvas pārmaiņas radoši cilvēki, caur neskaitāmām iniciatīvām ir attīstījusies par misiju – Sarkandaugavas attīstības biedrībai būt par savas apkaimes kodolu, kur katram apkaimes iedzīvotājam rodams atbalsts, padoms un iedrošinājums kāda svarīga jautājuma atrisināšanai vai labas gribas ieceres īstenošanai.

  RPR projekta CHANGE! aizvadītās vietējās atbalsta grupas tikšanās rezultātā  esam ielikuši stabilu pamatakmeni turpmākajam atbalsta grupas darbam un kļuvuši savstarpēji labāk pazīstami, kā arī aizsākuši vērtīgu diskusiju par projekta aktivitātēm, sagaidāmiem un arī vēl neparedzamajiem rezultātiem, iekrājuši pirmās idejas Vietējā rīcības plāna izstrādei, konstatējuši gana daudz vērā ņemamas iniciatīvas, kuras būtu vērtīgi izcelt kā labās prakses piemērus. Papildus tam arvien labāk spējam gūt priekšstatu par potenciālām vietējā un starptautiskā mēroga sadarbības procesa un pieredzes apmaiņas pievienotajām vērtībām.

  Sabīne Zāģere,

  Rīgas plānošanas reģions, projekta koordinatore

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi