Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Diskusiju ciklā uzņēmumi dalīsies pieredzē par Zaļā publiskā iepirkuma kritērijim atbilstošu produktu ražošanu
  13.06.2016
  Rīgas plānošanas reģions (RPR) šī gada 15.jūnijā plkst.9.00 Rīgas domē (Rātslaukums 1, 511. kabinets, Rīga) rīko nākamo tikšanos projekta “GreenS” diskusiju ciklā, kas veltīta Zaļā publiskā iepirkuma sekmīgai ieviešanai Latvijas pašvaldībās. Šoreiz diskusija veltīta Latvijas uzņēmēju kapacitātei nodrošināt Zaļā publiskā iepirkuma kritērijiem atbilstošus produktus, un tajā ar pieredzi dalīsies dažādu nozaru uzņēmumi.
   
  Diskusiju ikviens var noskatīties attālināti tiešsaistē sanāksmes laikā:
   
  Sanāksmes tēmas ir saistītas ar aktuālās situācijas apzināšanu Latvijā esošu uzņēmu vidū zaļo inovāciju jomā. Zaļo tehnoloģiju inkubatora, Eiropas atbalsta tīkla, kā arī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta pārstāvji iepazīstinās ar dažāda atbalsta iespējām uzņēmumiem izprast zaļo inovāciju iespējas un tās realizēt, savukārt AS “Spodrība” un SIA “Skonto PREFAB” pārstāvji pastāstīs par produktiem, kam ir izstrādātas vides deklarācijas, iegūti ekomarķējumi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informēs ar Zaļā publiskā iepirkuma ieviešanas pārskatu 2015. gadā.
   
  Tā būs otrā sanāksme projekta “GreenS” diskusiju ciklā. Rīgas plānošanas reģions projekta “GreenS” ietvaros ir izveidojis Zaļā publiskā iepirkuma darba grupu ar mērķi veicināt Zaļā publiskā iepirkuma sekmīgu ieviešanu Latvijas pašvaldībās. Plānots, ka kopumā “GreenS” diskusiju ciklā notiks 7 darba grupas sanāksmes, kurās piedalīsies valsts, pašvaldību, sabiedriskā un privātā sektora pārstāvji.
   
  Zaļā publiskā iepirkuma mērķis ir veicināt videi draudzīgas politikas veidošanu pasaulē, samazinot darbības ietekmi uz vidi un veicinot videi draudzīgus un ilgtspējīgus uzlabojumus sabiedrības dzīves apstākļos. Viens no instrumentiem, kā veicināt šādas atbildīgas politikas veidošanu, ir atbilstošu vides un energoefektivitātes prasību iekļaušana valsts un pašvaldību iepirkumos. Tas ļauj ne tikai videi draudzīgu produktu un pakalpojumu īpatsvara pieaugumu, bet sekmē finansiālus un sociālus uzlabojumus pašvaldībās.
   
  Pirmās darba grupas tikšanās notika šī gada 3.martā, kas bija saistīta ar aktualitātēm Zaļo publisko iepirkumu politikas veidošanā. Zaļais publiskais iepirkums ir viens no ES vides, klimata un ilgtspējīgas enerģētikas politikas prioritārajiem instrumentiem, un vides nosacījumu iekļaušana iepirkumu specifikācijās pēdējos gados ir kļuvis par svarīgu nacionāla un reģionāla līmeņa uzdevumu arī Latvijā.
   
  Diskusiju cikls notiek ES programmas “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020) finansēta projekta “GreenS” ietvaros, kura mērķis ir veicināt zaļā publiskā iepirkuma izmantošanu pašvaldību konkursos. Projekts tika uzsākts šī gada jūnijā un ilgs līdz 2016. gada maijam. Tā kopējais budžets ir 1 489 540,33 eiro. Vadošais partneris ir Itālija, bet partneri – Latvija, Zviedrija, Kipra, Itālija, Spānija, Vācija, Slovēnija un Bulgārija. Latviju šajā projektā pārstāv Rīgas plānošanas reģions un Rīgas pašvaldība ar Rīgas Enerģētikas aģentūru.
   
  Papildu informācijai:
  Aija Zučika, e-pasts: aija.zucika@rpr.gov.lv, tālr.: 67559823
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi