Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģionā “Latvijas Valsts ceļi” šogad plāno atjaunot autoceļus vairāk nekā 100 km garumā
  30.05.2016

  Šogad VAS “Latvijas Valsts ceļi” plāno Rīgas plānošanas reģionā veikt būvdarbus autoceļiem vairāk nekā 100 km garumā. Tā Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēdē reģiona pašvaldību vadītājiem atzina “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

  Tikšanās laikā reģiona pašvaldību pārstāvji atzina, ka daudzviet novados autoceļu stāvoklis ir neapmierinošā stāvoklī, kas apdraud iedzīvotājus, kā arī uzņēmējdarbības attīstību. Savukārt “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvji norādīja, ka problēmas ar autoceļu būvniecību un atjaunošanu ir saistītas ar akūtu valsts finansējuma trūkumu un aicināja pašvaldības iesaistīties dialoga veidošanā ar valsti.

  Kā atzina Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, pašvaldību pārstāvjiem lielākā daļa jautājumu bija par autoceļu seguma atjaunošanas plāniem, līdz šim veiktiem būvprojektiem un to kvalitāti, kā arī autoceļu uzturēšanu. Viņš norādīja, ka autoceļu infrastruktūra un tās kvalitāte būtiski ietekmē reģiona attīstību, un ir svarīgi, lai ceļi labi kalpo reģiona un to iedzīvotāju un uzņēmēju vajadzībām. Jāņem vērā, ka lielākā daļa autoceļu ap Rīgu ir valsts nozīmes ar augstāko braukšanas intensitāti valstī un starptautisku pārvadājumu nozīmi. D.Straubergs atzina, ka patiesās reģiona vajadzības ceļu atjaunošanā ir daudz lielākas, nekā tā tiek veikta.

  2016.gadā Rīgas plānošanas reģionā plānots veikt pārbūves un atjaunošanas darbus 44 km valsts galvenajiem autoceļiem, 35 km reģionālajiem autoceļiem un 32 km vietējās nozīmes autoceļiem. Lielākie rekonstrukcijas darbi plānoti uz šādiem autoceļiem: A1 Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži), A 10 Rīga – Ventspils (posms Ozolpils – Tukuma aplis), Blukas – Emburga, P85 Krustojums ar P88 – Enkurnieki, Lauciņi – Augstroze (reģionālais autoceļš Kocēni, Limbaži – Tūja), kā arī Sloka – Talsi – Apšuciems – P131. Jūnijā plānots pabeigt darbus uz Liepājas šosejas (A9) posmā no Lielupes tilta līdz pagriezienam uz Tukumu. Sarežģītākais posms šajā objektā ir tilts pār Lielupi. Viens no lielākajiem projektiem ir reģionālā ceļa Rīgas HES – Jaunjelgava posms no 40,2 km – 48,8 km.

  Tikšanās laikā ar “Latvijas Valsts autoceļi” vadību tika apskatīti jautājumi, kas saistīti autoceļu atjaunošanas un pārbūves plāniem, to uzturēšanu, kā arī tika pārrunātas galvenās konstatētās neatbilstības pašvaldību mērķdotācijām ceļiem.

  Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdes notiek regulāri, un to mērķis ir pārrunāt reģionam svarīgus attīstības jautājumus. Šoreiz sēde tika veltīta galvenokārt autoceļu sakārtošanas jautājumiem reģionā. Plānots, ka šādas tematiskās tikšanās notiks regulāri.

  Attīstības padomes sēdē tika lemti arī jautājumi, kas saistīti ar Rīgas plānošanas reģiona publiskā pārskata par 2015.gadu un Deinstitucionalizācijas projekta vadības grupas apstiprināšanu reģionā. Rīgas plānošanas reģiona eksperti iepazīstināja arī ar dažādām aktualitātēm, piemēram, par abonementu biļešu ieviešanu, Eiropas Teritoriālās sadarbības projektiem, kā arī par Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības kameras pieredzes apmaiņas braucienu uz Lielbritāniju.

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

  Prezentācijas:

  VAS LATVIJAS VALSTS CEĻI UN LATVIJAS PLĀNOŠANAS REĢIONU SADARBĪBA VALSTS AUTOCEĻU PLĀNOŠANĀ

  VAS «LATVIJAS VALSTS CEĻI» INFORMATĪVAIS SEMINĀRS REĢIONIEM

  Galvenās konstatētās neatbilstības pašvaldību mērķdotācijas pašvaldību ceļiem (ielām) izlietošanas atbilstības auditos

  AUTOCEĻU UZTURĒŠANAS ORGANIZĀCIJA

  Papildu informācijai:
  Inese Ozoliņa
  Mob. 26174731

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi