Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions rīko ekspertu diskusiju par akadēmisko pilsētiņu lomu zināšanu urbanizācijā Pārdaugavā
  20.05.2016

  Rīgas plānošanas reģions (RPR), īstenojot Interreg Centrālbaltijas programmas projektu “Live Baltic Campus”, šī gada 24.maijā rīko semināru, kurā diskutēs par akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu lomu zināšanu urbanizācijā Pārdaugavā. Tā būs jau otrā ekspertu tikšanās uzsāktajā diskusiju ciklā par kampusu veidošanos Rīgā.

  Seminārā būs iespēja iepazīties ar akadēmisko centru – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes - attīstības plāniem Daugavas kreisajā krastā, kā arī diskutēt par potenciālajiem starpuniversitāšu sadarbības virzieniem innovācijām labvēlīga mikroklimata veidošanā. Lai gan katrai no universitātēm ir savs saturs un auditorija, tomēr tām ir saskarsmes punkti, kuros tā viena otru var papildināt, veidojot ilgtspējīgu un kvalitatīvu zināšanu un iespēju kopumu.

  Diskusiju vadīs sociālantropologs Viesturs Celmiņš. Tajā bez universitāšu pārstāvjiem piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Guntars Ruskuls, kā arī Rīgas plānošanas reģiona, Live Baltic Campus eksperts Emīls Rode.

  Augstskolas seminārā pārstāvēs LU rektora vietniece infrastruktūras attīstības jautājumos Kitija Gruškevica, RTU rektora vietnieks infrastruktūras attīstības jautājumos Aigars Ločmelis un RSU Attīstības un projektu departamenta direktore Ingrīda Kalviņa.

  Seminārs notiks Rātsnams, Rātslaukums 1, 511.telpa, otrdien, 2016. gada 24.maijā, plkst. 11:45 – 14:30.

  Pirmajā cikla diskusijā, kas notika šī gada aprīlī, eksperti diskutēja par kampusa jeb universitātes pilsētiņas veidošanu Rīgā Torņkalnā un tās lomu socio-ekonomiskas integrētas pilsētvides attīstīšanā Pārdaugavā.

  Rīgas plānošanas reģions kopā ar Latvijas Universitāti īsteno Interreg Centrālbaltijas programmas projektu “Live Baltic Campus”, kura galvenais mērķis ir izstrādāt metodoloģiju sabiedrības iesaistīšanai pilsētvides plānošanā, tādējādi veicinot augstskolu kā inovācijas mezglu attīstīšanu un radot labāku pilsētvidi uzņēmumiem un iedzīvotājiem visā Centrālajā Baltijas jūras reģionā.Projekts tiek veidots uz augstkolu kampusu Stokholmā, Helsinkos, Turku, Uppsalā, Tartu un Rīgā piemēriem. Projekta vadošais partneris ir Helsinku Metropolia Augstskola Somijā ar partneriem Rīgas plānošanas reģionu, Latvijas Universitāti, Tartu Universitāti, Turku Universitāti, Stokholmas Universitāti, Upsalas Universitāti un Helsinki pilsētas domi.Asociētie projekta partneri ir Uusimaa reģiona padome un Turku pilsētas dome. Projekts tiek īstenots no 2015.gada oktobra līdz 2018.gada martam.

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi