Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • 2016.gada 12.maijā viesnīcā „Days Hotel Riga”, Rīgā norisinājās SIA “Ekodoma” rīkotā konference „Potenciāls enerģētikā šodien un rīt”.
  16.05.2016
  Šī gada marta nogalē spēkā stājās jaunais Energoefektivitātes likums, kas uzliek pašvaldībām, energoapgādes komersantiem un citiem uzņēmumiem virkni pienākumu. Konferences tematika bija veltīta jautājumam par to, kā šos pienākumus varam izpildīt, kādas ir mūsu iespējas un kādi ir nozīmīgākie nākotnes izaicinājumi.
   
   
  Konferences pirmajā daļā vairāk nekā 100 klātesošos uzrunāja pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas. Tika runāts par energoefektivitātes nākotni Eiropā, tās ietekmi uz Latviju, pašvaldību un siltumapgādes uzņēmumu lomu energoplānošanā. Konferences otrā daļa tika organizēta trīs paralēlās sesijās, kurās tika apspriesta centralizētās siltumapgādes nākotne, energoefektivitātes pakalpojumu lietojums un energopārvaldība Latvijas pašvaldībās. Konferences noslēdzošā daļa bija veltīta paneļdiskusijai ar nozares ekspertu un pašvaldību pārstāvju dalību.
   
  Konferences laikā tika prezentēta projekta ietvaros tapusī grāmata “Energopārvaldnieka ceļvedis”. Grāmatas atklāšanas svētkos tika īpaši sveiktas Latvijas pašvaldības, kas līdz šim sasniegušas labus rezultātus enerģijas patēriņa samazināšanā un rādījušas labo piemēru energoefektivitātes ieviešanā. Grāmatu savā īpašumā saņēma arī ikviens konferences dalībnieks.
   
   
  SIA “Ekodoma” saka lielu paldies sadarbības partneriem – Rīgas plānošanas reģionam, Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijai, Jūrmalas pilsētai, Salaspils un Saldus novadu pašvaldībām.
   
   
  Konference tika organizēta divu starptautisku projektu ietvaros: Eiropas Ekonomikas Zonas līdzfinansēta projekta “Jaunu metožu lietojums apmācībās par pielāgošanos klimata pārmaiņām un to mazināšanu” un Saprātīga Enerģija Eiropai programmas projekta „RES H/C SPREAD” ietvaros.
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi