Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Konferencē diskutēs par jaunā Energoefektivitātes likuma ieviešanu Latvijā un to ietekmi uz pašvaldībām un siltumapgādes uzņēmumiem
  06.05.2016

  Šogad stājās spēkā jaunais Energoefektivitātes likums, kas turpmāk pašvaldībām un siltumapgādes uzņēmumiem, kā arī citiem dalībniekiem noteiks jaunas prasības energoefektivitātes veicināšanai. Lai labāk izprastu jaunā likuma normas, kā tās veiksmīgāk izpildīt un kādas jaunas iespējas tās paver ikvienam tirgus dalībniekam, dažādu nozaru pārstāvji tiksies nacionāla līmeņa konferencē “Potenciāls enerģētikā šodien un rīt”, ko organizē SIA „Ekodoma” sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu, Latvijas Siltumuzņēmumu asociāciju, Jūrmalas, Salaspils un Saldus pašvaldībām.

  Konference notiks šī gada 12. maijā plkst. 10.00 viesnīcā „Days Hotel Riga” Rīgā, Brīvības gatvē 199c.

  Konferences plenāra sesijas tiek veltītas jautājumiem, kas skar energoefektivitātes politikas veidošanu Latvijā kopumā un reģionos, kā arī siltumapgādes uzņēmumu lomu tās veidošanā. Tomēr konferences organizētāji vēlas, lai ikviens tirgus dalībnieks jauno likumu uztver kā izaicinājumu nākotnē, kas paver jaunas attīstības iespējas, un energoefektivitātes direktīvas uzlikto saistību izmantošanu savam labumam.

  Konferences diskusijas daļā plānotas trīs paralēlās sesijas. Pirmajā diskusijas blokā “Nākotnes centralizētā siltumapgādes sistēma” tiks ieskicēta tālāka siltumenerģijas nozares attīstība, kā arī kādas jaunas iepsējas paver jaunais Energoefektivitātes likums. Otrajā diskusijas blokā tiek aplūkoti jautājumi, kas skar energoefektivitātes pakalpojumu pielietojumu un lomu nākotnē, kā arī kāpēc un kā iesaistīties uzņēmējiem energoefektivitātes pakalpojumu sniegšanā. Savukārt diskusijas trešajā blokā “Energopārvaldība Latvijas pašvaldībās: iespējas” tiks diskutēts par pašvaldību lomu energoplānošanā, dažādu pašvaldību pārstāvjiem daloties pieredzē.

  Konference “Potenciāls enerģētikā šodien un rīt” notiek Eiropas Savienības projekta “RES H/C SPREAD” ietvaros.

  Konferences programma

  Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar SIA “Ekodoma” uzsācis ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” projekta “RES H/C SPREAD” īstenošanu. Projekta ietvaros tiek izstrādātas energoplānošanas vadlīnijas Rīgas plānošanas reģionam. To mērķis ir noteikt un izmantot ES mēroga paraugpraksi atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumapgādē un dzesēšanā, kā arī panākt labās prakses iestrādi reģionālās plānošanas dokumentos.

  Rīgas plānošanas reģions projektu īsteno sadarbībā ar vadošo projekta partneri Sistēmu integrācijas studiju institūtu (ISIS, Itālija) un citiem partneriem - Enerģētikas un vides termo tehnikas komiteju (Itālija), Atjaunojamo energoresursu un taupības centru (Grieķija), Castilla y Leon reģionālo enerģētikas institūciju (Spānija), Melnās jūras Enerģētikas izpētes centru (Bulgārija), SIA „Ekodoma” (Latvija); Austrijas Enerģētikas aģentūru (Austrija), Rhodobe reģiona pašvaldību apvienību (Bulgārija), Rietummaķedonijas reģiona attīstības aģentūru (Grieķija) un Emilia-Romagna reģionālās vides aizsardzības aģentūru (Itālija).

  Projekts tiek īstenots ar ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” (the EU Intelligent Energy Europe) finansējumu. Kopējais projekta budžets ir 1,2 miljoni eiro, no tiem Rīgas plānošanas reģiona finansējums ir 71 793 eiro, tostarp 53 844 eiro ir EK līdzfinansējums. Projekts tiek īstenots no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2016.gada 30.augustam.

  Papildu informācija: Agris Kamenders, projekta vadītājs, Rīgas plānošanas reģions, e-pasts: agris.kamenders@rtu.lv, mob. 29145442.

  Kontaktinformācija: Inese Ozoliņa, Rīgas plānošanas reģions, e-pasts: inese.ozolina@rpr.gov.lv, mob. 26174731

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi