Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions rīko pirmo diskusiju par universitātes pilsētiņas Torņkalnā lomu integrētas pilsētvides attīstībā
  11.04.2016

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir uzsācis īstenot Interreg Centrālbaltijas programmas projektu “Live Baltic Campus” un šī gada 12. aprīlī plkst.12.00 Rātsnamā (Rātslaukums 1, 508.telpa) rīko pirmo ekspertu diskusiju par tā dēvēto kampusa jeb universitātes pilsētiņas veidošanu Rīgā Torņkalnā un tās lomu socio-ekonomiskas integrētas pilsētvides attīstīšanā. 

  Tikšanās mērķis ir īsumā iepazīstināt stratēģiskos partnerus un interesentus ar projektu "Live Baltic Campus", kā arī diskusijas gaitā formulēt saskarsmes punktus politikas rekomendācijām topošai socio-ekonomiski integrētai Torņakalna apkaimes attīstībai. Īpaša uzmanība pilsētvides veidošanā tiks pievērsta publiskās ārtelpas labiekārtojumam un sasniedzamībai.

  Diskusijā tiks pārrunāta vairāku šobrīd uzsāktu projektu iespējamā sinerģija. Torņkalnā tiek veidots Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs jeb kampuss, savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārziņā tiek īstenoti vairāki pilsētvides projekti – “iWater”, kā arī “Baltic Urban Labs”.

  Rīgas Plānošanas Reģions kopā ar Latvijas Universitāti ir iesaistījies starptautiskā projektā "Live Baltic Campus", kura ietvaros tiek veicināta augstskolu kā inovācijas mezglus attīstīšana, radot labāku pilsētvidi uzņēmumiem un iedzīvotājiem Centrālā Baltijas reģionā. Tā ietvaros tiks attīstītas zināšanas arī Latvijā, kā, izmantojot dizaina domāšanas metodes, pilsētvides plānotājiem un attīstītājiem veidot modernu pilsētvidi un integrēt atsevišķas teritorijas kopējā pilsētas plānojumā. “Dizaina domāšana” ir integrēta problēmu risināšanas pieeja, kas paredz plašu un gudru sabiedrības iesaistīšanu pilsētvides risinājumu izstrādē.

  “Live Baltic Campus” ir Interreg Centrālbaltijas programmas finansēts projekts, kura mērķis ir sekmēt reģiona konkurētspēju, veicinot pilsētas dzīvesvides uzlabošanu, kas tiktu panākta ar inovatīvas pieejas ieviešanu pilsētplānošanā, piemēram, izmantojot dizaina domāšanas metodes. Projekts tiek veidots uz augstkolu kampusu Stokholmā, Helsinkos, Turku, Uppsalā, Tartu un Rīgā piemēriem. Projekta vadošais partneris ir Helsinku Metropolia Augstskola Somijā ar partneriem Rīgas plānošanas reģionu, Latvijas Universitāti, Tartu Universitāti, Turku Universitāti, Stokholmas Universitāti, Upsalas Universitāti un Helsinki pilsētas domi.Asociētie projekta partneri ir Uusimaa reģiona padome un Turku pilsētas dome. Projekts tiek īstenots no 2015.gada oktobra līdz 2018.gada martam. Projekta kopējais finansējums ir 1 850 000 eiro.

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

  Papildu informācijai:
  Inese Ozoliņa
  Mob. 26174731
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi