Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions pārrunāja ar Pierīgas pašvaldībām par deinstitucionalizācijas projektu
  04.04.2016

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) kopā ar Labklājības ministrijas pārstāvjiem tikās ar Pierīgas pašvaldības apvienības pārstāvjiem, lai informētu par nesen uzsākto deinstitucionalizācijas projektu. 

  Tikšanās laikā Rīgas plānošanas reģions atbildēja uz pašvaldību uzdotajiem jautājumiem, kā arī pārrunāja projekta veiksmīgu īstenošanu ilgtermiņā. Viens no jautājumiem, kura virzīšanā Rīgas plānošanas reģions atbalsta pašvaldību viedokli, ir par valsts finansējuma pieejamibu ilgtermiņā, respektīvi, arī pēc projekta noslēgšanās. Jāmin, ka šobrīd projekts tiek finansēts no ES fondu līdzekļiem. 

  Rīgas plānošanas reģions uzsācis īstenot reģiona pašvaldībās vērienīgo deinstitucionalizācijas projektu, kura mērķis ir palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu sociālo pakalpojumu pieejamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem vai ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem, kā arī sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem.

  Līdz 2023.gadam pieci plānošanas reģioni Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finanšu atbalstu īstenos Labklājības ministrijas uzsākto deinstitucionalizācijas procesu, attīstot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs. 

  Projektu Rīgas plānošanas reģionā virza un koordinē Rīgas plānošanas reģions sadarbībā tā teritorijā esošajā pašvaldībām un aprūpes iestādēm. Deinstucionalizācijas ietvaros šogad tiks veikts individuālo vajadzību izvērtējums visiem mērķa grupas bērniem un pieaugušajām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Balstoties uz šiem izvērtējumiem katram tiks izstrādāts individuālā atbalsta plāns, tai skaitā patstāvīgas dzīves veicināšanai. Tāpat tiks nodrošinātas apmācības speciālistiem un informative un izglītojoši pasākumi.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi