Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona Konsultatīvajā komisijā pašvaldības diskutē par uzņēmējdarbībai svarīgiem jautājumiem
  29.03.2016

  Rīgas plānošanas reģiona (RPR) pašvaldības Konsultatīvajā komisijas sēdē diskutēja par problēmām un izaicinājumiem uzņēmējdarbības veicināšanai reģionā. Pašvaldības atzina, ka šobrīd politika valsts līmenī tiek veidota vispārīga un vienota, bieži vien neņemot vērā tās ekonomiskās vajadzības un īpatnības. Tāpēc vairāk reģiona līmenī būtu jādomā par resursu kooperāciju un apvienošanu starp dažādām pašvaldībām.

  Sēdē tika daudz diskutēts par LIAA biznesa inkubatoru programmu nākamajam plānošanas periodam un tā atbilstību Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību interesēm un vajadzībām. Šobrīd lielākās pašvaldību bažas ir par biznesa inkubatoru teritoriālo pārklājumu un kā notiks pakalpojumu sniegšana un sadarbība ar tām pašvaldībām, kurās nav plānots attīstīt atsevišķu biznesa inkubatoru. LIAA sēdes laikā atzina, ka pie šiem jautājumiem šobrīd tiek strādāts.

  Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji iepazīstināja ar jauniem Eiropas Savienības fondu līdzfinansētiem starptautiskiem projektiem, kas šobrīd notiek reģionā vai arī kurus plānots īstenot, vai pieteikties to realizēšanai. Kā, piemēram, Rīgas plānošanas reģions iepazīstināja ar projektu “EmpInno”, plānoto projektu “Design 4Regions”, Latvijas universitāte ar projektu par uzņēmējdarbības laboratoriju “E-LAB”, kas ir noteiktu soļu sistēma, kas palīdz uzņēmumu idejas pārveidot par komercializējamām inovācijām.

  Rīgas plānošanas reģiona Konsultatīvās komisijas sēdes notiek regulāri, un to mērķis ir veicināt pašvaldību interešu pārstāvniecību reģiona mērogā. Šoreiz ar savu pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanā dalījās Ķekavas novada dome, kas iepazīstināja ar īstenotajiem projektiem un aktivitātēm uzņēmējdarbībā. Novads ir labs piemērs, kā veiksmīgi izmantot Pierīgas atrašanās tuvumu un veicināt sekmīgu uzņēmējdarbības attīstību.

  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

  Prezentācijas:

  Kekavas pieredze ES un citu finasu resursu piesaistē un apguvē

  Uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumi Ķekavas novadā

  Uzņēmejdarbības laboratorija E-LAB

  RPR uzņēmējdarbības centra aktualitātes un plānotie projekti

   

  Papildu informācijai:
  Inese Ozoliņa
  Mob. 26174731
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi