Šodien ir ,  17. decembris - Hilda, Teiksma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions kā partnreris piedalīsies jaunu starptautisku projektu īstenošanā
  07.12.2015

  Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam pirmajā projekta konkursā apstiprināti trīs starptautiski projekti, kuru īstenošanā kā projekta partneris piedalīsies Rīgas plānošanas reģions (RPR). Projekti sniegs atbalstu inovāciju sekmēšanai piekrastē, uzņēmējdarbības attīstībai un mobilitātei. Kopējais Rīgas plānošanas reģiona piesaistītais projektu finansējums veidos 550 tūkstošus eiro.

  Starptautiskā projekta “EmpInno” ietvaros plānots veikt aktivitātes, lai uzlabotu Baltijas jūras reģiona, tostarp, Rīgas plānošanas reģiona, izaugsmes iespējas, paaugstinātu mazo reģiona pilsētu kā reģionālo centru kapacitāti un zināšanas darbam ar viedās specializācijas stratēģijas  ieviešanu, kas sekmētu uzņēmējdarbību, investīcijas un inovācijas. Projektu paredzēts īstenot līdz 2017.gada beigām. Projekts vadošais partneris ir Rostokas Biznesa un tehnoloģiju attīstības uzņēmums (Rostock Business and Technology Development GmbH) Vācijā.

  Projekts “Smart Blue Regions” mērķis būs uzlabot reģiona rīcībspēju un zilās izaugsmes (blue growth) stratēģijas un sekmēt ekonomisko izaugsmi Baltijas jūras reģionā, izmantojot piekrastes un jūras resursus. Rīgas plānošanas reģions kā lielāko projekta ieguvumu min tematiskā plāna par Rīgas reģiona zilās izaugsmes potenciālu izstrādi, kurā būtu padziļināti izpētīti resursi un stratēģija to izmantošanai. Vadošais projekta partneris ir Šlēsvigas-Holšteinas Ekonomikas ministrija Vācijā. Projekta īstenošana plānota no nākamā gada 1.janvāra līdz 2018. gada beigām.

  Savukārt starptautiskais projekts “NSB CoRe” būtu svarīgs Rail Baltica projekta kontekstā. Tas paredz veicināt Ziemeļjūras – Baltijas jūras transporta koridora tīklu un multimodālu savienojumu attīstību, to telpiskās attīstības plānošanu, paredzot savienojumus ar pilsētu transporta infrastruktūru un otrā līmeņa mezgliem un tīkliem koridora ietvaros (t.sk. Via Baltica, Rail Baltica), kā arī Austrumu-Rietumu virzienā, analīzi, starpvalstu pieredzes apmaiņu un kopīgas darbības ES transporta politikas ieviešanai. Vadošais partneris - Helsinki-Ūsimā reģions Somijā. Projektu plānots relizēt no 2016. gada 1. janvāra līdz 2018. gada beigām.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi