Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti iepazīst Eiropas Savienības struktūrfondu pieredzi Latgalē
  10.11.2015

  3. un 4.novembrī Rīgā plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs organizēja divu dienu pieredzes apmaiņas semināru uz Latgales plānošanas reģionu, lai iepazītu ar ES struktūrfondu atbalstu īstenotos projektus.

  Pieredzes apmaiņas semināra ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību attīstības un projektu vadības speciālistiem bija iespēja gan tikties ar trīs Latgales reģiona pašvaldību – Preiļu novadu, Krāslavas novadu un Daugavpils pilsētu – politiķiem un attīstības plānošanas speciālistiem, gan apmeklēt dabā ar ES struktūrfondu atbalstu realizētos projektus, kas uzlabojuši iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veicinājuši uzņēmējdarbības aktivitātes pašvaldībās.

  Pirmā diena iesākās ar vizīti Preiļu novadā, kur viesus laipni uzņēma novada priekšsēdētāja Maruta Plivda, atklādama Preiļu pilsētas un novada unikālās vērtības, ar kurām var lepoties visas Latvijas mērogā. Attīstības daļas vadītāja Zigmāra Erta prezentācija ļāva detalizētāk ielūkoties Preiļu novada izaugsmē, kas notikusi, pateicoties spējai veiksmīgi piesaistīt ES struktūrfondu investīcijas. Kā īpaši izceļams ir Eiropas Sociālā fonda projekts „Preiļu novada Krīzes centra sociālās rehabilitācijas un alternatīvās aprūpes pakalpojumu pilnveidošana”, kas ļāvis nodrošināt kvalitatīvu sociālo rehabilitāciju un alternatīvās sociālās aprūpes pakalpojumus gan no vardarbības cietušiem bērniem un bērniem-bāreņiem, gan trūcīgām personām un personām ar zemām vai darba tirgū neatbilstošām zināšanām un prasmēm. Semināra dalībniekiem pēc pieņemšanas Preiļu novada domē bija izdevība apmeklēt Līču ciemā izvietoto Krīzes centru, satikt tā vadītāju un uzzināt vairāk par centra ikdienas darba organizāciju.

  Nākamais pieturas punkts bija Krāslavas novads, kur pie Krāslavas pils kompleksa vārtiem Rīgas plānošanas reģiona delegāciju sagaidīja Krāslavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe un Tūrisma informācijas centra speciāliste Juta Bubina, kas ar savu stāstu ļāva viesiem atgriezties 18.gs., kad grāfs Plāters izvēlējās gleznaino Krāslavu, lai šeit uzceltu savu rezidenci un iekoptu 22 ha plašu ainavu parku. 2010.-2011.gadā ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu realizēts projekts „Krāslavas pils kompleksa pielāgošana tūrisma produktu attīstībai”, kura ietvaros iztīrīts parka dīķis, ierīkotas pastaigu takas pils parkā un pagalmā, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, ierīkots apgaismojums un veidoti jauni apstādījumi, kā arī veikti Krāslavas pils fasāžu sakārtošanas darbi, lai saglabātu ēkas elementus līdz pils rekonstrukcijai nākotnē. Šodien pils apkārtne atkal ir kļuvusi par iecienītu vietējo iedzīvotāju un tūristu atpūtas vietu.

  Pieredzes brauciena otrā diena pilnībā bija veltīta Daugavpils pilsētas pašvaldībā īstenoto ES struktūrfondu projektu iepazīšanai. Dienas rīta cēliens sākās ar sanāksmi Daugavpils pilsētas domē, kur Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem pievienojās ar kolēģi no Zemgales plānošanas reģiona un kuru atklāja domes izpilddirektores Ingas Goldbergas uzruna. Pēc Daugavpils pilsētas prezentācijas un diskusijām Attīstības departamenta vadītāja pienākumu izpildītāja Sabīne Šnepste aicināja ciemiņus doties arī klātienē iepazīt nozīmīgāko pilsētā īstenoto ERAF projektu rezultātus – Daugavas ielas rekonstrukciju, tranzītielas A13 rekonstrukciju, tramvaju transporta infrastruktūras renovāciju, Daugavpils vēsturiskā centra dominantes – Vienības nama atjaunošanu, tūrisma un aktīvās atpūtas infrastruktūras izveidi, kā arī Ziemeļu rūpniecības zonas infrastruktūras attīstību. Projektu apskati noslēdza Daugavpils cietokšņa un Daugavpils Rotko mākslas centra apmeklējums Daugavpils pašvaldības Attīstības departamenta Projektu nodaļas eksperta Artjoma Mahļina vadībā, kas pastāstīja ne tikai par ERAF projektu „Daugavpils cietokšņa infrastruktūras – ielu kompleksais labiekārtojums un inženiertīklu renovācija” un „Daugavpils Rotko mākslas centra ēkas rekonstrukcija un pieguļošās teritorijas labiekārtošana” īstenošanas gaitu, bet neliedza iespēju ielūkoties arī Daugavpils cietokšņa attīstības vīzijās.

  Informāciju sagatavoja:
  Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu un uzņēmējdarbības informācijas centrs

  Seminārs tika organizēts Vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/14/017 Projekta „Eiropas Savienības struktūrfondu tehniskā palīdzība Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra darbības nodrošināšanai ”ietvaros

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi