Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Salaspilī notika otrā vadības sanāksme par energoplānošanas vadlīniju izstrādi Rīgas plānošanas reģionam
  03.11.2015

           

   

  Šī gada 30.oktobrī Salaspilī notika projekta „Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumapgādē un dzesēšanā - stratēģiskas pieejas attīstība” otrā projekta darba komitejas sanāksme, kurā pašvaldību un enerģētikas speciālisti iepazinās ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) energoplānošanas vadlīniju izstrādi, siltumenerģijas piedāvājuma un pieprasījuma kartēšanas gaitu un starpposma rezultātiem, kā arī ar Salaspils novada pieredzi energopārvaldībā.

  Sanāksmi atklāja Salaspils domes pārstāvis, bet tajā ar savu pieredzi dalījās vietējo siltumenerģijas uzņēmumu “Ekodoma” un “Salaspils Siltums” pārstāvji. Savukārt par energoplānošanas vadlīniju izstrādi dalījās Rīgas Plānošanas reģiona eksperts.

  Visi sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka energoplāns un tā vadlīnijas atvieglotu lēmumu pamatošanu un pieņemšanu pašvaldībā. Tomēr energoplānošana novados ir atkarīga no katras pašvaldības iniciatīvas un pieejamajiem personāla un finanšu resursiem. Tā ir katras pašvaldības brīvprātīga izvēle, kā to organizēt un cik daudz veltīt resursu siltumapgādei no atjaunojamajiem energoresursiem.

  Šajā jomā pozitīvs piemērs ir Salaspils pašvaldība. Tās pārstāvji dalījās ar savu pieredzi energoplānošanas jomā un paveikto. Tieši šobrīd pašvaldība ir uzsākusi vairākus projektus. Viens no šiem projektiem paredz padomju gados celtas mājas renovāciju, izvēloties ESKO modeli, Šis būs pilotprojekts un liels izaicinājums pašvaldībai, jo tā pati uzņemsies funkcijas, ko parasti veic ESKO kompānijas.

  Tikšanās noslēgumā notika uzbūvētās šķeldas katlu mājas apskate.

  Tikšanās Salaspilī bija jau otrā projekta vadības grupas sanāksme. Tajā bez projekta ekspertiem piedalījās pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām – Ādažu, Lielvārdes, Salaspils, Baldones, Carnikavas un citām.

  Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar SIA “Ekodoma” uzsācis ES programmas “Viedā enerģija Eiropai” līdzfinansēta (RES H/C SPREAD) īstenošanu. Projekta ietvaros tiek izstrādātas energoplānošanas vadlīnijas Rīgas plānošanas reģionam. 

  Projekta mērķis ir noteikt un izmantot ES mēroga paraugpraksi atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumapgādē un dzesēšanā, kā arī panākt labās prakses iestrādi reģionālās plānošanas dokumentos. Projekta ietvaros plānots izstrādāt plānošanas metodiku un vadlīnijas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plānam (IERP) un tā īstenošanai, un sekmēt IERP plānu ieviešanu partnerreģionos, ko nodrošinātu galveno iesaistīto pušu un iedzīvotāju sadarbība.

  Rīgas plānošanas reģions projektu īsteno sadarbībā ar vadošo projekta partneri Sistēmu integrācijas studiju institūtu (ISIS, Itālija) un citiem partneriem - Enerģētikas un vides termo tehnikas komiteju (Itālija), Atjaunojamo energoresursu un taupības centru (Grieķija), Castilla y Leon reģionālo enerģētikas institūciju (Spānija), Melnās jūras Enerģētikas izpētes centru (Bulgārija), SIA „Ekodoma” (Latvija); Austrijas Enerģētikas aģentūru (Austrija), Rhodobe reģiona pašvaldību apvienību (Bulgārija), Rietummaķedonijas reģiona attīstības aģentūru (Grieķija) un Emilia-Romagna reģionālās vides aizsardzības aģentūru (Itālija).

  Projekts tiek īstenots ar ES programmas Viedā enerģija Eiropai (the EU Intelligent Energy Europe) finansējumu. Kopējais projekta budžets ir 1,2 miljoni eiro, no tiem Rīgas plānošanas reģiona finansējums ir 71 793 eiro, tostarp 53 844 eiro ir EK līdzfinansējums. Projekts tiek īstenots no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2016.gada 30.augustam.

  Kontaktinformācija:
  Inga Brieze, Projekta koordinatore, Rīgas Plānošanas reģions,
  e-pasts: inga.brieze@rpr.gov.lv; tālr. +371 67 559823;  www.rpr.gov.lv

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi