Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Atbalstīti divi projektu pieteikumi ar Rīgas plānošanas reģiona, kā projekta partnera līdzdalību: Viedās ostas/SmartPorts un Dzīvojama Baltijas akadēmiskā pilsētiņa/LiveBalticCampus
  01.09.2015

  Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. pirmajā projektu konkursā ir atbalstīti divi projektu pieteikumi ar Rīgas plānošanas reģiona, kā projekta partnera līdzdalību: Viedās ostas/SmartPorts un Dzīvojama Baltijas akadēmiskā pilsētiņa/LiveBalticCampus piesaistot vairāk kā 612 tūkst. Eiro aktivitātēm Rīgas plānošanas reģionā.

  SmartPorts projekta mērķis ir sekmēt mazo ostu pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanos un atpazīstamību Centrālā Baltijas jūras reģionā. Projekta ietvaros trīs Rīgas reģiona mazajās ostās: Jūrmala, Salacgrīva/Kuiviži un Skulte tiks veiktas neliela apjoma investīcijas lai uzlabotu navigācijas drošību un vides aizsardzības prasību izpildi, paplašinātu un uzlabotu ostu pakalpojumus, kā arī tiks īstenoti reģiona mazo ostu mārketinga pasākumi, lai sekmētu Rīgas reģiona mazo ostu starptautisko atpazīstamību un iekļaušanos Centrālās Baltijas jūras reģiona valstu mazo ostu kopīgās informācijas sistēmās un mārketinga aktivitātēs, kā arī, lai sekmētu jahtotāju plūsmu uz reģiona mazajām ostām Projektu īstenos sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un projekta partneriem no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas. Projekta kopējais indikatīvas finansējums Rīgas plānošanas reģiona partneriem 412 tūkst. eiro.

  LiveBalticCampus projekts paredz labās prakses pārnesi un inovatīvas metodes izmantošanu pilsētplānošanā ar dizaina domāšanas metodi (‘Dizaina domāšana’ ir integrēta problēmu risināšanas pieeja, kura vērsta uz to, lai ietveru visas iesaistītās puses optimālu risināšanu atrašanā.). Projekta ietvaros tiks radīta platforma stratēģisko mērķu apspriešanai, labāko prakšu apguvei un pilotprojektu īstenošanai, kas vērsti uz dzīves kvalitātes rādītāju uzlabošanu Baltijas jūras reģiona pilsētās. Veidojot saiknes starp pašvaldību darbiniekiem, profesionāļiem, pasniedzējiem un aktīviem pilsoņiem projekta ietvaros, tiks radīts praktiķu tīklojums, kas turpinās darbību arī pēc projekta noslēguma. Projekta ietvaros paredzēts izstrādāt integrētu teritorijas attīstības plānu Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs Torņakalnā. Projekta kopējais indikatīvas finansējums Rīgas plānošanas reģiona partneriem 200 tūkst. eiro.

  Programma arī ir atbalstījusi trīs projektus ar Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību, kā projektu partneru līdzdalību: Baltic Urban Lab – integrēta degradēto teritoriju attīstība pilsētvidē (Rīgas pilsēta); Hansa – mazo Hanzas pilsētu kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšana (Limbažu novads) un iWater – multifunkcionāli lietus ūdeņu risinājumi pilsētvidē (Rīgas pilsēta).

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi