Šodien ir pirmdiena,  11. decembris - Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Dalās pieredzē par Eiropas Savienības struktūrfondu ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā
  08.07.2015

  2. un 3.jūlijā Rīgā plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs organizēja divu dienu pieredzes apmaiņas semināru, lai iepazītu Tukuma, Kandavas un Talsu novadu ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes veicināšanā.

  Pieredzes apmaiņas seminārā aicināti piedalīties bija pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti, projektu vadītāji un citi pašvaldību un plānošanas reģionu speciālisti, kas ikdienā īsteno aktivitātes, kuru mērķis ir uzlabot vietējo jauniešu dzīves kvalitāti – gan interešu un neformālās izglītības, gan brīvā laika pavadīšanas, gan pirmās darba pieredzes gūšanas iespējas.  

  Pasākuma pirmais pieturas punkts bija Tukuma novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs, kur viesus laipni uzņēma pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Dace Laukmane ar savu komandu. Tukuma novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītājas Dace Zvagule un Dace Keirāne dalījās pieredzē par vairākiem 2007.-2013.gada plānošanas perioda projektiem, kas īstenoti pateicoties ES struktūrfondu finansējumam un kas sekmējuši Tukuma novada teritorijas pievilcību, raugoties no jauniešu perspektīvas. Kā viens no šādiem piemēriem minams Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekts „Velotūrisma infrastruktūras attīstība Tukumā”, kura ietvaros izbūvētais veloceliņš atraisījis velobraukšanas prieku ne vienam vien jaunajam tukumniekam. 

  Tālāk ceļš veda uz Kandavas novadu, kur semināra dalībniekus atraktīvi sagaidīja Kandavas Jauniešu centra „Nagla” vadītāja Jana Kašlaja ar vietējiem jauniešiem. Jaunieši bija sarūpējuši katram viesim ne tikai unikālu suvenīru – ūsas, bet arī ļāva baudīt sava muzikālā un vizuālās mākslas talanta izpausmes. Pēc iepazīšanās ar Kandavas Jauniešu centra „Nagla” ikdienas darbiem un nākotnes plāniem  pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunda Cīrule dalībniekus  mudināja doties pārgājienā, lai atklātu ERAF projekta ietvaros izveidotās Kandavas vecpilsētas Promenādes pievilcību un pozitīvo pienesumu novada bērnu un jauniešu dzīvē. 

  Otrās dienas programma bija veltīta Talsu novadā īstenoto ES struktūrfondu projektu iepazīšanai. Vizītes diena sākās ar domes priekšsēdētāja Aivara Lācarus sveiciena uzrunu, kurā viņš novēlēja dalībniekiem pārņemt Talsu novada pozitīvo pieredzi, atziņas un pārvest to uz savām pašvaldībām. Pēc tam, sekojot Talsu novada domes Attīstības plānošanas nodaļas vadītājas Marutas Blūmas stāstījumam, pasākuma dalībnieki apmeklēja Talsu novada 2.vidusskolu un Valdemārpils vidusskolu, kur īstenoti ERAF projekti ar mērķi nodrošināt kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošu materiālo bāzi, veikt izglītības iestāžu informatizāciju un pielāgot skolu infrastruktūru izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem. Semināru noslēdza ERAF projekta „Kultūras infrastruktūras atjaunošana Talsos 1.kārta” ietvaros radītā Talsu Tautas nama kompleksa „Radošā sēta” apmeklējums, kur ikvienam talsiniekam, tai skaitā jauniešiem, dota iespēja atraisīt savu ideju un gara lidojumu gan dejas, gan mūzikas, gan teātra un foto mākslas pasaulē.

   

  Informāciju sagatavoja:

  Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu un uzņēmējdarbības informācijas centrs

   

  Seminārs tika organizēts Vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/14/017 Projekta „Eiropas Savienības struktūrfondu tehniskā palīdzība Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra darbības nodrošināšanai ”ietvaros

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi