Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Mayors Adapt iniciatīva
  02.07.2015

  Iniciatīva ir vērsta uz pielāgošanos (adaptation) klimata pārmaiņām. Mayors Adapt ir Mēru Pakta ietvaros uzsākta iniciatīva , kas ir vērsta uz adaptācijas pasākumu ieviešanu pašvaldību līmenī, veicinot adaptācijas stratēģiju un pasākumu izstrādi un ieviešanu. Mājas lapa: http://mayors-adapt.eu/

  Adaptācija klimata pārmaiņām ir svarīgs pasākumu kopums mainīgos un ekstrēmos klimatiskos apstākļos, lai samazinātu postījumus cilvēka un dabas infrastruktūrai, mazinātu klimata pārmaiņu ekonomisko un sociālo ietekmi, kā arī nodrošinātu videi draudzīgu attīstību.

  Mayors Adapt ietvaros pašvaldības paraksta vienošanos par apņemšanos divu gadu laikā izstrādāt adaptācijas stratēģiju un reizi divos gados ziņot par progresu adaptācijas sfērā. Pašvaldībām Mayors Adapt dod sekojošas iespējas:

  ·         Iespēja apmainīties ar pieredzi ar citām pašvaldībām (šobrīd 130)

  ·         Informēšana par finansējuma pieejamību (sadarbība ar LIFE programmu)

  ·         Aizdevumu pieejamība caur Eiropas Investīciju Banku

  ·         Informatīvie pasākumi reģionā

  Mayors Adapt ir noderīgs instruments pašvaldībām, kas vēlas attīstīt savu spēju pretoties klimata pārmaiņā (resilience) vai, kas jau ciešs no klimata pārmaiņām un vēlas mazināt ekonomisko un sociālos zaudējumus. Iniciatīvas sadarbība ar tādām finanšu programmām kā LIFE dod priekšroku pašvaldībām, kas ir dalībnieces Mayors Adapt programmā (efektīvāka informācijas apmaiņa, konsultācijas, pieredzes apmaiņa utt.). Kopumā no Eiropas Savienības budžeta 20% līdz 2020.gadam tiks veltīti ar klimatu saistītu projektu īstenošanai, tostarp adaptācijai.

  Latvijas pašvaldības šobrīd nav starp šīm 130 Mayors Adapt pašvaldībām, bet ir novērojama virzība uz gudrāku un visaptverošu sapratni par klimata pārmaiņām reģionālā līmenī. Šobrīd Salacgrīvai jau ir izstrādāta adaptācijas stratēģija, bet nākotnē ir paredzama lielāka pašvaldību aktivitāte adaptācijas sfērā un klimata jautājumos kopumā.

  Pielikumi:

  Apņemšanās vienošanās

  Informācija par Adapt 

  Gustavs Gudzuks
  vecākais eksperts
  Klimata pārmaiņu un adaptācijas politikas nodaļa
  Klimata pārmaiņu departaments
  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
  Tālrunis: 67026594
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi