Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Plānošanas reģionu Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centru speciālisti diskutē par nākotnes perspektīvām
  05.06.2015

   3.jūnijā, Rīgā plānošanas reģiona administrācijas birojā tikās Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centru speciālisti, lai diskutētu par nākotnes sadarbības iespējām.

  Sanāksmi atklāja Rīgas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centra vadītāja Dace Grīnberga, ievadot diskusiju par turpmākajiem kopīgajiem sadarbības virzieniem reģionālo ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centru (IUC) starpā. Būtisks vienotas darbības virziens saistāms ar uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu īstenošanu reģionu pašvaldībās, jo kopš šī gada sākuma ES struktūrfondu informācijas centriem pievienota arī uzņēmējdarbības atbalsta funkcija. Lai efektīvāk sasniegtu esošo un potenciālo uzņēmēju mērķauditoriju, plānots izveidot un stiprināt plānošanas reģionu pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu sadarbības tīklu. Tādā veidā tiktu nodrošināts pilnīgs reģionu teritoriālais pārklājums atbalsta pasākumu koordinācijai, piemēram, aktuālās informācijas nodrošināšanai par finanšu piesaistes iespējām uzņēmējiem, pieredzes un labās prakses pārņemšanai, apmācību un kompetences pilnveides semināru organizēšanai.

  Diskusijas laikā izkristalizējās arī vairāki citi reģionālo IUC darbības fokusi - plānošanas reģionu iesaistes iespējas mērķtiecīgi vadītā darba ņēmēju profesionālās pilnveides apmācību programmu ieviešanā, kas būtu atbilstošas uzņēmēju aktuālajām vajadzībām, viedās specializācijas stratēģijas ieviešana reģionālā līmenī, kopīgi pārrobežu sadarbības projekti. Kā viens no svarīgākajiem jautājumiem bija par reģionālo IUC kopīgi veidotās un uzturētās interneta vietne www.esfinanses.lv nākotni. Lai gan tā ir augsti novērtēta un atpazīstama gan valsts pārvaldes un pašvaldību speciālistu, gan uzņēmēju, gan nevalstisko organizāciju vidū, tomēr līdz ar 2016.gadu, beidzoties ES struktūrfondu tehniskās palīdzības projektam, nepietiekamā finansējuma dēļ var nākties interneta vietnes darbību arī pārtraukt.

  Noslēdzot sanāksmi, reģionālo IUC pārstāvji vienojās meklēt risinājumus, kā saglabāt interneta vietnes www.esfinanses.lv darbību un arī turpmāk interesentiem nodrošināt aktuālas un kvalitatīvas bezmaksas informācijas pieejamību par finanšu piesaistes iespējām vietējai attīstībai un uzņēmējdarbības veicināšanai.

  Informāciju sagatavoja:

  Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu un uzņēmējdarbības informācijas centrs

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi