Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti vienojas par kopīgu darbu uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu īstenošanā
  29.05.2015

  Šī gada 27.maijā Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs uz tikšanos pulcēja pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistus, kā arī citus interesentus, lai diskutētu par perspektīvo sadarbību uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu īstenošanā.

  Pasākuma pirmā daļa bija veltīta, lai apzinātu instrumentus jauniešu uzņēmējdarbības spēju veicināšanai Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties gan ar  SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra”, gan ar organizācijas „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” (JA-YE Latvija) organizētajām mācību un karjeras izglītības programmām, biznesa ideju konkursiem un piemēriem, kad jauniešu degsme, radošums un inovatīvā pieeja īstenojies veiksmīgā uzņēmējdarbības pieredzē. Praktiskā pieredzē ar klātesošajiem dalījās Alojas novada Domes priekšsēdētāja vietniece attīstības jautājumos Dace Vilne, kas Alojas Ausekļa vidusskolas skolēnus iesaistījusi  ne tikai JA-YE Latvija skolēnu mācību uzņēmumu programmā, bet arī Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmijas interešu izglītības projektā „Esi līderis!” Savukārt Salacgrīvas novada jaunatnes lietu speciāliste Marta Dance atklāja, kādus ieguvumus vietējās uzņēmējdarbības vides sekmēšanā gūst pašvaldība, organizējot biznesa plānu konkursus jauniešiem. Pasākuma pirmo daļu noslēdza prezentācija par reģionālo inovatīvu biznesa ideju konkursu "Biznesa ekspresis"’, kas ir vēl viena jauna iniciatīva uzņēmējdarbības uzsākšanas atbalstam.

  Pēc prezentācijām Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centra vadītāja Dace Grīnberga atklāja diskusiju par Rīgas reģionālā uzņēmējdarbības centra darbības priekšnosacījumiem, perspektīvajām funkcijām un sadarbības jautājumiem. Kā viens no reģionālā uzņēmējdarbības centra veiksmīgas darbības garantiem ir pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu sadarbības tīkla nostiprināšana, aptverot visas Rīgas plānošanas reģiona teritorijā ietilpstošās pašvaldības un mērķtiecīgi koordinējot uzņēmējiem nepieciešamās informācijas sagatavošanu un nodošanu. Diskusiju laikā klātesošie atbalstīja Rīgas reģionālā uzņēmējdarbības centra darba koncepciju, kā arī atzinīgi novērtēja jau konkrētus rīcību virzienus. Ķekavas novada projektu vadītājs Jānis Ābols īpaši uzsvēra reģionālas investīciju teritoriju un uzņēmējdarbības resursu platformas attīstīšanas nozīmi investoru piesaistei, savukārt Limbažu novada uzņēmējdarbības konsultants Agris Vēveris, daloties savā profesionālajā pieredzē, akcentēja reģiona darba tirgus vajadzību identificēšanas nepieciešamību, kas ļautu produktīvi organizēt darba spēka profesionālās pilnveides pasākumus. Jaunpils novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Vija Zīverte kā vitāli nepieciešamu informācijas avotu ikdienas darbā ar uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem izcēla reģionālo ES struktūrfondu informācijas centru veidoto mājas lapu www.esfinanses.lv, bet Ropažu novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Valdis Valtenbergs rosināja organizēt regulārus biznesa ideju konkursus plānošanas reģiona mērogā.  Lai radītu vienotu sadarbības bāzi uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu īstenošanai, Rīgas plānošanas reģions arī turpmāk organizēs seminārus, diskusijas un pieredzes apmaiņas pasākumus pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistiem.  

  Pasākuma prezentācijas:

  Pasākuma „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” aktivitātes, labās prakses piemēri  (LLKC) 

  Pašvaldību iesaistes iespējas skolēnu mācību uzņēmumu programmā (JA-YE Latvija)

  Alojas novada pieredze par dalību skolēnu mācību uzņēmumu programmā

  Salacgrīvas novada pieredze jauniešu biznesa plānu konkursu organizēšanā

  Informācija par reģionālo inovatīvu biznesa ideju konkursu "Biznesa ekspresis"

  Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības atbalsta centra darbības koncepcija

                    

   

  Informāciju sagatavoja:
  Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi