Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti diskutē par sadarbību
  14.05.2015

  7.maijā Rīgas plānošanas reģiona administrācijas birojā Rīgā tikās reģiona pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti, lai izvirzītu pārstāvjus darbam Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros izveidotā jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošā darba grupā un diskutētu par sadarbības iespējām.

  Sanāksmi atklāja Dace Grīnberga, Rīgas plānošanas reģiona (RPR) ES struktūrfondu informācijas centra vadītāja, akcentējot nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību jauniešu potenciāla izmantošanai plānošanas reģiona attīstībā, līdz ar to veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldību jaunatnes lietu speciālistiem. 

  Tā kā šī bija pirmā reize, kad vienkopus tika aicināti RPR pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti, tad tikšanās pirmajā daļā dalībnieki iepazīstināja ar sevi un savu pieredzi darbā ar jaunatni. Pēc iepazīšanās sekoja prezentācija par RPR administrācijas iepriekš veikto darbu jaunatnes lietu jomā, kā arī tika izvirzīti pārstāvji dalībai Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošā darba grupā. Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošā darba grupa ir Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros brīvprātīgi izveidota koleģiāla institūcija, kuras mērķis ir veicināt jaunatnes politikas īstenošanā iesaistīto personu sadarbību un atbalstīt darbu ar jaunatni pašvaldībās. Saskaņā ar 2015.gada 7.aprīlī apstiprināto „Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošās darba grupas nolikumu” koordinējošo darba grupu veido 33 locekļi, tai skaitā 6 pārstāvji no RPR pašvaldībām. 

  Diskutējot par kritērijiem RPR pārstāvju izvirzīšanai, sanāksmes dalībnieki vienojās, ka koordinējošā darba grupas dalībniekiem no RPR jāpārstāv pašvaldības, kas ir valsts galvaspilsēta, nacionālais un reģionālais centrs, piekrastes, lauku un Pierīgas pašvaldība. Tāpat vērā tika ņemta iepriekšējā jaunatnes lietu speciālistu aktivitāte, sadarbojoties gan ar Latvijas Pašvaldību savienību, gan ar RPR. Ņemot vērā augstāk minēto, dalībnieki vienojās, ka no RPR dalībai Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošās darba grupas sastāvā virzīs pārstāvjus no Rīgas pilsētas, Jūrmalas pilsētas, Tukuma novada, Ogres novada, Ikšķiles novada un Salacgrīvas novada pašvaldībām.

  Sanāksmi noslēdza dalībnieku diskusija par turpmākajiem jautājumiem attiecībā uz jaunatnes politikas pasākumu īstenošanu RPR pašvaldībās, īpaši uzsverot nepieciešamību veicināt izpratni par darba ar jaunatni nozīmi tieši lokālajā līmenī - ne tikai pašvaldību deputātu, bet arī nodaļu vadītāju un speciālistu vidū.

  Sanāksmes prezentācija

  Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošās darba grupas nolikums

       

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi