Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Noskaidroti Rīgas reģiona pārstāvji konkursa ”eXperiments” finālam
  24.04.2015

  23. aprīlī Rīgā, AS „Latvenergo” birojā notika Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” Rīgas reģiona pusfināls. Tajā piedalījās piecas fizikā spēcīgākās reģiona komandas no Tukuma 3. pamatskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Limbažu novada ģimnāzijas un Jaunpils vidusskolas. Spēles rezultāts bija negaidīts – uzvaru Rīgas reģiona pusfinālā izdevās izcīnīt Siguldas komandai „Elitārais zibsnis”, kura turpinās cīņu par ceļojumu uz Rodas salu Grieķijā. 

  ”eXperiments” pusfināla kārtas dalībniekus atbalstīja un viņu sniegumu izvērtēja Rīgas reģiona mentors – Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs. Pieminot Alberta Einšteina sacīto: „Izglītība ir tas, kas paliek pāri, kad jūs aizmirstat visu konkrēto, ko esat iemācījies skolā,”  mentors atzinīgi novērtēja dalībnieku apņēmību un vēlmi mācīties fiziku, piebilstot, ka fizika attīsta gan prātu, gan personību, tādēļ, pat ja dalībnieki savu karjeru neveidos ar fiziku saistītā nozarē, ikkatrs no tiem jau šobrīd ir ieguvējs. Tāpat komandas sveica un uzmundrinājuma vārdus teica Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš. Savukārt dalībnieku zināšanas pārbaudīja AS "Sadales tīkls" Pierīgas Kapitālieguldījumu daļas vadītājs Salvis Krīgers, Latvenergo fizikas portāla www.fizmix.lv eksperts Kārlis Kravis un ”eXperiments” eksperts Raitis Streičs.

  Konkursa pusfināla kārtā komandām bija jāveic vairāki praktiski un āķīgi uzdevumi, kuru risināšanai jauniešiem nācās atsaukt atmiņā fizikas formulas un arī likt lietā savu erudīciju. Līdz pat pēdējam uzdevumam pārliecinošā līderpozīcijā atradās Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „Karstgalvji” un Limbažu novada ģimnāzijas komanda „Dzintars”, tomēr pēdējā uzdevumā situācija būtiski mainījās. Komandām ar dažādu materiālu palīdzību – plostu, mērlenti, elektroniskajiem svariem – bija jānosaka, kāda ir maksimālā krava, ko drīkst iekraut plostā. „Karstgalvji” un „Dzintars” izvēlējās riskēt un ievietoja plostā tik smagu kravu, ka tā izrādījās pārāk liela un plosti nogrima, tādējādi nodrošinot negaidītu uzvaru komandai „Elitārais zibsnis”.

  Rīgas reģiona pusfināla kopvērtējums:

  1. Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „Elitārais zibsnis” – 20 punkti
  2. Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „Karstgalvji” – 17 punkti
  3. Limbažu novada ģimnāzijas komanda „Dzintars” – 16 punkti
  4. Jaunpils vidusskolas komanda „Bozoni” – 10 punkti
  5. Tukuma 3. pamatskolas komanda „Elektrošoks” – 9 punkti  

  Plašāka informācija par komandām pieejama www.experiments.lv/komandu-tops

  Rīgas reģiona spēle bija piektā no sešām pusfināla kārtām, kurās tiek noskaidrotas fizikā zinošākās skolēnu komandas no visas Latvijas – pa vienai no katra reģiona. Komandu sniegumam pusfinālu kārtās var sekot līdzi arī ”eXperiments dienasgrāmatās” ceturtdienās plkst. 17.50 Kanālā 2 un TVPlay.

  Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē jau 20 gadus. 2014./2015. mācību gada sezonā ”eXperiments” tiek rīkots kopā ar ceļojumu aģentūru „Jēkaba ceļojumi”, graudu pārstrādes uzņēmumu „Dobeles dzirnavnieks”, žurnālu zinātkāriem lasītājiem „Uzzini!”, izglītības uzņēmumu „Lielvārds”, skolēnu un studentu karti „ISIC”, mācību portālu par fiziku „www.fizmix.lv”, unikālu un neparastu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju „Quest Lab”,  „Jauno Rīgas teātri”, radiostacijām „Kurzemes radio” un „Divu krastu radio”, Latvijā lielāko jauniešu izklaides portālu „Spoki.lv”, „Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri”, kā arī līderi Latvijas čipsu tirgū „Ādažu īstie Čipsi”, kinoteātri „Cinamon”, ūdens aktīvās atpūtas bāzi „Veikot.lv” un vienu no tautā mīlētākajiem zīmoliem „Kārums”.

                 

  Papildu informācija:

  Inga Cīrule
  Konkursa ”eXperiments” koordinatore
  Tālr.: 67242503; 20279688
  E-pasts: info@experiments.lv
  www.experiments.lv
  Draugiem: draugiem.lv/experiments
  Twitter: twitter.com/_eXperiments
  Facebook: facebook.com/eXperimentsLV
   
   
  Ivita Bidere
  Preses sekretāre
  AS „Latvenergo”
  Tālr. 67728809; 29279158
  ivita.bidere@latvenergo.lv 
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi