Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions aicina ministrijas un pašvaldības diskutēt par Eiropas Savienības finanšu piesaistes iespējām jaunajā plānošanas periodā
  20.04.2015

  Ceturtdien, 16.aprīlī Rīgas pilsētas Rātsnamā pulcējās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadītāji un speciālisti, lai diskutētu Eiropas Savienības finanšu piesaistes iespējām 2014.-2020.gadam.

        Pasākumu atklāja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (RDPAD) Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Guntars Ruskuls, izsakot gandarījumu par kuplo dalībnieku skaitu un pateicību Rīgas plānošanas reģionam par saturiski interesanto darba programmu, vienkopus aicinot visas par Eiropas Savienības finanšu ieguldījumu Latvijā nozīmīgākās ministrijas un institūcijas – Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju un Lauku atbalsta dienestu.

  Pirmajā pasākuma daļā intresentiem bija iespēja iepazīties ar Rīgas pilsētas teritorijas attīstības plānošanas aktualitātēm, kas saistās ar tematisko plānojumu izstrādi. Kā savā prezentācijā atklāja RDPAD Sabiedrības iesaistes nodaļas vadītāja Solvita Kalvīte tad īpaša uzmanība šajā procesā pievērsta sabiedrības līdzdalības un iesaistes attīstības plānošanas procesos veicināšanai, kur viens no risinājumiem ir komunikācija ar iedzīvotājiem pilsētas apkaimju līmenī. Tādā veidā iespējams panākt aktīvāku sabiedrības līdzdalību, jo Rīgas attīstības jautājumi tiek risināti,  lokalizējot tos pilsētnieku ikdienas dzīves telpā. Stāstu par galvaspilsētu turpināja RDPAD Vēsturiskā centra plānošanas nodaļas vadītāja vietnieks un galvenais teritorijas plānotājs Aigars Kušķis, kas prezentēja Skanstes apkaimi kā prioritāru Rīgas vēsturiskā centra jaunās attīstības teritoriju, kas nākotnē varētu kļūt par Rīgas 21.gs. vizītkarti.
   
  Otrā pasākuma daļa bija veltīta ministriju un institūciju prezentācijām un diskusijām par Eiropas Savienības finanšu piesaistes iespējām 2014.-2020.gadam un ar to saistītajiem specifiskajiem atbalsta mērķiem, kas iekļauti darbības programmā „Izaugsme un nodarbinātība.” Visplašākās diskusijas izvērtās par Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiem un  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo specifisko atbalsta mērķi, kura mērķis ir nodrošināt publiskās publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību. Noslēdzot sanāksmi Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš norādīja, ka šie jautājumi noteikti tiks aktualizēti un detalizētāk apspriesti kādā no nākamajiem plānošanas reģiona pasākumiem.
   
                                          
   
  Pāsākuma prezentācijas:
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Informāciju sagatavoja:
  Rīgas plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs
   
   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi