Šodien ir ,  17. decembris - Hilda, Teiksma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona aicina mācīties no citu kļūdām
  14.04.2015
   
   
   
  Pagājušo trešdien, 8.aprīlī Rīgas pilsētas domē notika noslēdzošais pasākums trīs semināru ciklā, ko organizēja Rīgas plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs, aicinot iepazīt biežāk pieļautās kļūdas Eiropas Savienības struktūrfondu 2007-2013 projektu sagatavošanā un vadīšanā.
   
  Pēc veiksmīgi notikušiem semināriem Saulkrastos un Ogrē, atklājot noslēguma semināru Rīgā, ES Struktūrfondu informācijas centra vadītāja Dace Grīnberga norādīja uz sabiedrībā valdošo kļūdaino priekšstatu, ka projektu pieteikumu sagatavošana, vadīšana un ieviešana ir kāda īpaša, ekskluzīva prasme, ko var uzticēt tikai ekspertiem. Taču patiesībā projekts ir tikai noteikts, sistemātisks pasākumu kopums, kas palīdz sekmīgāk sasniegt mērķus un īstenot iecerēto.
   
  Semināru vadīja Inese Šubēvica, kas guvusi ilggadēju pieredzi gan kā projektu, programmu un apmācību vadītāja, gan kā projektu iesniegumu vērtēšanas eksperte. Šobrīd Inese ir Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore un projektu programmas direktore, tādā veidā aktīvi iesaistīta jaunatnes politikas īstenošanas pasākumos kā Eiropas, tā Latvijas mērogā. Tā kā ikdienā Ineses galvenā sadarbības mērķa grupa ir jaunieši, jaunatnes lietu speciālisti, kas prasa atraktīvu un enerģisku komunikāciju, tad arī semināru laikā lektore izmantoja metodes, kas radīja draudzīgu, atvērtu un interaktīvu darba vidi.
   
  Seminārs saturiski tika organizēts tā, lai dalībnieki gūtu ieskatu katrā no projekta dzīves cikla stadijām, identificējot populārākos riskus un ar tiem saistītās problēmas. Semināra darba grupu ietvaros dalībnieki mēģināja rast risinājumus risku ietekmes novēršanai vai mazināšanai un tos prezentēja pārējiem kolēģiem. Ņemot vērā, ka semināra dalībnieki pārstāvēja dažādas organizācijas un jomas, tad kā pasākuma pievienotā vērtība noteikti uzskatāmas daudzveidīgās un pieredzē balstītās atziņas par projektu īstenošanu pašvaldībās, biedrībās, izglītības un kultūras iestādēs, uzņēmumos.
   
  Informāciju sagatavoja:
  Rīgas plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs
   
   
  Pasākumi tika organizēti Vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/14/017 Projekta „Eiropas Savienības struktūrfondu tehniskā palīdzība Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra darbības nodrošināšanai” ietvaros
   
   
                                        
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi