Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģionā viesojas jaunieši no Vācijas
  09.02.2015

  Rīgas plānošanas reģions projekta "Internationalization Partnership Strategy" ietvaros izveidoja sadarbību ar Saksijas-Anhaltes reģionu Vācijā, kur viens no virzieniem ir abu reģionu jauniešu sadarbības veicināšana.

  Pamatojoties uz iepriekš noslēgto vienošanos abu reģionu starpā, no šī gada 8.janvāra līdz 6.februārim Latvijā ieradās divi vācu jaunieši – Makss un Filips, lai iepazītos ar Rīgas plānošanas reģiona administrācijas darbu un apmeklētu dažādas reģiona pašvaldības. Vizīte notika Leonardo da Vinci Mobilitātes programmas ietvaros. Jauniešu pieredzes apmaiņas brauciena mērķis bija iepazīties tuvāk ar jauniešu darbu Rīgas plānošanas reģionā, veidot kontaktus un identificēt kopīgu sadarbības projektu idejas, kas veicinātu jauniešu mobilitāti un līdzdalību vietējā, reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī.  Abu jauniešu vēlme bija iepazīt arī latviešu mentalitāti, dzīves stilu un mācīties latviešu valodu, tāpēc viņiem bija iespēja izbaudīt Latvijas kultūras mantojumu, aktīvās atpūtas un sporta nodarbes, latviešu nacionālās virtuves gardumus, kā arī uzzināt par Latvijas valsts vēsturē nozīmīgiem notikumiem.

  Vizītes laikā Makss un Filips ciemojās astoņās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības - Rīgas un Jūrmalas pilsētās, Salacgrīvas, Mālpils, Ikšķiles, Tukuma, Kandavas un Stopiņu novados, kur tikšanās un aktivitātes koordinēja pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti. Vācijas jaunieši vizītes laikā katrā no iesaistītajām pašvaldībām viesojās  1- 2 dienas, iepazīstoties ar pašvaldību pieredzi jaunatnes darba organizēšanā, piedaloties aktivitātēs un darba grupās kopā ar vietējiem jauniešiem, apkopojot kopējās interešu tēmas nākotnes sadarbībai.

  Vācijas jauniešu vizītes noslēguma pasākums notika 5.februārī jaunatklātajā Aspazijas mājā Jūrmalā, Dubultos, uz ko bija aicināti visu uzņemšanā iesaistīto pašvaldību pārstāvji. Pasākuma pirmo daļu atklāja Maksa un Filipa prezentācija par mēneša laikā gūtajiem iespaidiem un pieredzi Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās. Savukārt pasākuma otrajā daļā Rīgas plānošanas reģiona speciālisti aicināja pašvaldību jaunatnes lietu speciālistus uz diskusiju par plānošanas reģiona lomu jaunatnes politikas īstenošanā. 

        

    

  Rīgas plānošanas reģions izsaka pateicību pašvaldībām par atsaucību un atbalstu šīs pieredzes apmaiņas organizēšanā!

   

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi