Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Apbalvos par panākumiem atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā
  11.11.2014

   

  Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina izvirzīt pretendentus 2014. gada balvai, kuras mērķis ir izcelt un godināt uzņēmumus, valsts un pašvaldības iestādes un fiziskas personas par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.
   
  “Par atvērtām tehnoloģijām uzskatām uz atvērtiem standartiem balstītus IKT risinājumus. Atvērtu standartu izmantošana informācijas apmaiņai un uzglabāšanai ir nepieciešama brīvas konkurences veidošanai IT risinājumu tirgū. LATA atbalstītie pamatprincipi ir tehnoloģiju atvērtība, sadarbspēja, atkārtota lietojamība un atvērti industrijas standarti, tehnoloģiju kvalitāte, efektivitāte un drošība, brīva un godīga konkurence tehnoloģiju izstrādes un piegādes jomā un šos pamatprincipus vēlamies popularizēt, pasniedzot apbavojumu,” norāda LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs. 
   
  LATA balvas pasniegšana notiks jau otro gadu trīs kategorijās:
  ·         publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;
  ·         privātajam sektoram – Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā;
  ·         fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.
   
  Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona, līdz š.g. 1. decembrim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv. Pretendentu balvai var izvirzīt arī citi, aizpildot par pretendentu pieteikuma anketu.
   
  Par LATA balvu
  Pagājušā gadā nominācijā “Atvērtākā iestāde” balvu saņēma Valmieras pilsētas pašvaldība par portāla „Mana Valmiera” izveidošanu un atvērtu standartu izmantošanu informācijas apmaiņā, kā arī Valmieras pašvaldība savā darbībā lieto atvērtā pirmkoda programmatūru. Nominācijā “Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā” uzvarēja SIA “Zabbix”, kas pierādījusi, ka ar atvērtajām tehnoloģijām var pelnīt un veidot eksportspējīgus risinājumus. Bet nominācijas “Fiziskas personas ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā” balvu LATA valde piešķīra Pēterim Krišjānim, kurš ir ne tikai atvērtā pirmkoda entuziasts, bet arī savas zināšanas nodot tālāk, izstrādājot mācību materiālus, publiski uzstājoties par atvērtā pirmkoda tehnoloģijām, kā arī veicinājis atvērtā pirmkoda programmatūru lokalizāciju.
   
  “Iepriekšējā gada konkurss ir parādījis, ka Latvijas uzņēmēji ir aktīvi atvērtu standartu lietotāji,   valsts iestādes un pašvaldības izprot atvērtu tehnoloģiju nozīmi, arvien vairāk domājot par atbilstošu tehnoloģiju izvēli un dažādu sistēmu izstrādei izmantojot atvērtus standartus. Ceram sagaidīt arī šogad interesantus un vērtīgus pieteikumus konkursam, kā arī aicinām pretendentus pievērst uzmanību paveiktajam atvērto datu jomā, kas nodrošina valsts pārvaldes caurskatāmību un jaunu pakalpojumu radīšanu iedzīvotājiem”, saka LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.
   
  2014. gada balvas pasniegšana notiks 2015. gada 19. februārī LATA konferencē “Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai”.
   

  Papildu informācija pa tālruni 29215073, e-pastu lata@lata.org.lv Konkursa nolikums pieejams mājas lapā

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi