Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona skolēni modelē nākotnes pilsētas
  23.09.2014

   Š.g. 18.septembrī Rīgas pilsētas Rātsnamā Rīgas plānošanas reģions (RPR) sadarbībā ar brīvdomīgās izglītības projekta „Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks” (SPP) arhitektiem organizēja darbnīcu reģiona skolu jauniešiem.

  „Vai Tev ir plānotājs? Tu plāno savu dienu, nedēļu, brīvdienas? Tu zini, kas ir viedtālrunis. Bet kas ir vieda attīstība?” Šie ir daži no jautājumiem, ar kuru palīdzību  SPP arhitekti vedināja skolēnus aizdomāties par to, kāda varētu būt reģiona, bet vispirms viņu pašu dzīves telpas - Rīgas, Jūrmalas, Limbažu, Tukuma vai Ogres - attīstības vīzija 2030.gadā. SPP ir Latvijas Arhitektu savienības jauno arhitektu iniciatīva, kas uzsākta 2009.gadā, lai apbūvētās vides veidošanas mākslā ievadītu bērnus un skolu jauniešus, veicinot nākamo pieaugušo — lietotāju, pasūtītāju un likumdevēju — izpratni par arhitektūru un pilsētvidi.
   
  Uzsākot darbu pie nākotnes reģiona pilsētu modeļu izstrādes, svarīgi ir noskaidrot, kāda ir esošā situācija – kur mēs esam šodien? RPR Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš jauniešus iepazīstināja ar to, kas tad īsti ir Rīgas plānošanas reģions, kāda ir tā teritorija, cik pašvaldību tajā iekļaujas un kādas ir Rīgas reģiona demogrāfiskās un ekonomiskās īpatnības. Savukārt SPP pārstāve arhitekte Nora Saulespurēna sniedza atraktīvu ilgtspējīgas attīstības jēdziena skaidrojumu, „pārtulkojot” jauniešiem saprotamā veidā ilgtspējas trīs dimensijas – sociālo, ekonomisko un vides, kā arī ieskicēja to sasaisti ar RPR plānošanas dokumentos iekļautajiem stratēģiskajiem mērķiem. Priekšlasījumus noslēdza Vides un reģionālās aizsardzības ministrijas speciālistes Kristas Pētersones stāsts par stratēģisko plānošanu un jauniešu iespējām piedalīties šajā procesā.  
   
  Pēc ievada prezentācijām, izmantojot SPP izstrādāto darba metodiku, skolēni aktīvi iesaistījās savu sapņu jeb ideālo pilsētu „būvniecībā.” Darba grupās skolēni apzināja šobrīd aktuālās nepilnības sev tuvajā pilsētvidē, kuras nākotnē būtu risināmas gan pašiem jauniešiem savstarpēji sadarbojoties, gan kopā ar pašvaldības speciālistiem, vietējām organizācijām, uzņēmējiem. Darba grupu rezultāti tiks izmantoti, gan izstrādājot elektronisku aptaujas anketu, kas tiks izsūtīta Rīgas reģiona jauniešiem, gan papildinot RPR teritorijas attīstības plānošanas dokumentus.
   
  Jauniešu pasākums notika RPR Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014.-2030.gadam un Attīstības programmas 2014.-2020.gadam dokumentu projektu publiskās apspriešanas ietvaros. Dokumentu projektu publiskā apspriešana turpināsies līdz 31.oktobrim un šajā laikā notiks sabiedrības līdzdalības pasākumi visos reģiona nozīmes centros – Limbažos, Siguldā, Ogrē un Tukumā.
   

   

  Pasākuma prezentācijas pieejamas šeit.

  Vairāk informāciju par projektu „Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks” skatīt šeit: www.skolniekspetniekspilsetnieks.lv

   
  Informāciju sagatavoja:
  Laura Cimža, Telpiskās plānošanas nodaļas speciāliste
  Tālr. +371 67559821
  e-pasts: laura.cimza@rpr.gov.lv
   

  Šī publikācija sagatavota Norvēģijas finanšu instrumenta projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) ietvaros.
  Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions.

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi