Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions aicina pašvaldības uz diskusiju par uzņēmējdarbības attīstības atbalsta pasākumu īstenošanas iespējām
  06.05.2014

  Š.g. 29.aprīlī Rīgas plānošanas reģions organizēja semināru ar mērķi diskutēt par plānošanas reģiona iespējām iesaistīties uzņēmējdarbības attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā.

  Atklājot semināru Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, atzinīgi novērtēja plānošanas reģiona īstenotās iniciatīvas uzņēmējdarbības vides uzlabošanas un investīciju piesaistes veicināšanas jomā – piemēram, reģiona pašvaldību investīciju teritoriju elektroniskās platformas pilotprojekta izveidi. Atzīstot, ka uzņēmējdarbības konkurētspēja ir būtisks faktors reģiona izaugsmē, D.Straubergs aicināja turpināt iesākto darbu gan dialogā ar reģiona pašvaldībām, gan valsts institūcijām un sociālajiem partneriem.

  Semināra ievaddaļas ziņojumi bija veltīti Rīgas plānošanas reģiona attīstības dokumentu - Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014-2030 un Attīstības programmas 2014-2020 – izstrādei, īpaši akcentējot dokumentu projektos iekļautos ilgtermiņa mērķus, prioritātes un vidējā termiņa mērķus, kuru īstenošana sniegtu ieguldījumu reģiona uzņēmējdarbības vides aktivizēšanā un augstas pievienotās vērtības investīciju piesaistē. Konkrētus pasākumus noteikto mērķu sasniegšanai paredzēts iekļaut reģiona attīstības programmas pielikumā – rīcības programmā „Uzņēmējdarbība un investīcijas", kuras projekta variants nodots reģiona pašvaldībām komentāriem un ieteikumiem.

  Lai plānošanas reģiona iecerētās rīcības uzņēmējdarbības atbalstam un investīciju piesaistei būtu papildinošas un koordinētas, svarīgi ir jau šobrīd identificēt iespējamos sadarbības partnerus un virzienus gan datu un informācijas apmaiņas jomā, gan kopēju pasākumu īstenošanā. Tādēļ seminārā aicināti piedalīties bija arī potenciālie Rīgas plānošanas reģiona sadarbības partneri – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Darba devēju konfederācija.

  Semināra prezentācijas pieejamas šeit.

      

  Informāciju sagatavoja:
  Laura Cimža, Telpiskās plānošanas nodaļas speciāliste
  Tālr. +371 67559821
  e-pasts: laura.cimza@rpr.gov.lv

   

  Šī publikācija sagatavota Norvēģijas finanšu instrumenta projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) ietvaros. 
  Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi