Šodien ir pirmdiena,  11. decembris - Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Plānošanas reģionu un Vides un reģionālās aizsardzības ministrijas speciālisti diskutē par teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādi
  07.04.2014

  Š.g. 3.aprīlī Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizēja semināru, kura mērķis bija iepazīties ar citu plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādes pieejām un metodēm.

  Saskaņā ar LR likuma „Teritorijas attīstības plānošanas likums” 18. un 19.pantu plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un attīstības programmu izstrādā, ņemot vērā blakus esošo plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas dokumentus un tajos noteiktos attīstības mērķus. Papildus Rīgas plānošanas reģiona kaimiņu reģioniem seminārā piedalīties un dalīties pieredzē tika aicināts Latgales plānošanas reģions, kuram vienīgajam jau 2010.gadā tika izstrādāts ilgtermiņa attīstības stratēģija „Latgale 2030.”

  Semināru atklāja VARAM Reģionālās politikas departamenta vadītāja Raivja Bremšmita uzruna, kurā tika akcentētas jomas, kurām būtu jāpievērš īpaša uzmanība, izstrādājot plānošanas reģiona attīstības plānošanas dokumentus - proti, pakalpojumu pieejamības tīkla („groza”) ieviešana, uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšana un mobilitātes risinājumi, tai skaitā, sabiedriskā transporta plānošana. Jau  izvērstā veidā šie jautājumi tika aplūkoti VARAM Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas un Telpiskās plānošanas politikas nodaļas speciālistu prezentācijās. Semināra otrā daļa bija veltīta prezentācijām un diskusijām par plānošanas reģionu attīstības plānošanas dokumentu izstrādi un iespējamajiem sadarbības virzieniem gan to sagatavošanas, gan ieviešanas un uzraudzības procesu organizācijā.

  Semināra prezentācijas pieejamas šeit.

  Informāciju sagatavoja:
  Laura Cimža, Telpiskās plānošanas nodaļas speciāliste
  Tālr. +371 67559821
  e-pasts: laura.cimza@rpr.gov.lv

     

   

  Šī publikācija sagatavota Norvēģijas finanšu instrumenta projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) ietvaros.
  Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi