Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas reģiona pašvaldību pārstāvji Ropažos diskutē par sadarbību
  27.02.2014

  21. februārī Ropažos pulcējās vairāk nekā trīsdesmit Rīgas reģiona pašvaldību pārstāvji, lai piedalītos Rīgas plānošanas reģiona konsultatīvās komisijas kārtējā sēdē, kas šajā reizē notika Ropažu novadā, un diskutētu par Rīgas reģiona pašvaldībām aktuāliem jautājumiem gan savstarpējās sadarbības jomā, gan ES līdzfinansēto projektu apguves iespējām, veidiem un problēmām.

  Komisijas dalībnieki iepazinās ar Rīgas plānošanas reģiona pārstāvju sniegto informāciju par Eiropas Teritoriālās sadarbības programmām 2014. – 2020. gadam un potenciālajiem starptautiskajiem projektiem, kā arī par turpmāko Rīgas plānošanas reģiona ES Struktūrfondu projektu nodaļas darbību.

  Viesus no Pierīgas pašvaldībām ar Ropažu novadu un tā dažādajām raksturiezīmēm, kā arī ar Ropažu novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes gaitu un realizētajiem ES dažādo atbalsta programmu līdzfinansētajiem projektiem iepazīstināja Ropažu Kultūras un izglītības centra vadītāja Sanita Megere – Klevinska un Attīstības daļas vadītāja Eva Haberkorne - Vimba.

  Vizīte Ropažos noslēdzās ar nelielu ekskursiju pa Ropažu centru, apskatot vēsturiski nozīmīgākos objektus, renovētās izglītības iestādes un ES līdzfinansētās daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku siltumnoturības un energoefektivitātes veicināšanas programmā siltinātās daudzdzīvokļu mājas, kur savā pieredzē labprāt dalījās dzīvokļu īpašnieku biedrības „Pirmā māja” valdes priekšsēdētājs Andris Ezertēvs. Ekskursija noslēdzās Ropažu pilsdrupās, kur ar novada un pilsdrupu vēsturi, 14. gadsimta bruņinieku cīņas metodēm un instrumentiem klātesošos iepazīstināja Vēstures rekonstrukcijas kluba „Rodenpois” biedri Andrejs Planders un Uģis Urtāns. Viņu stāstījums un kaujas elementu demonstrējumi bija patiesi aizraujoši un interesanti!

  Rīgas plānošanas reģiona Konsultatīvā  komisija izveidota 2012. gada nogalē, lai nodrošinātu visu reģionā esošo novadu attīstības un plānošanas speciālistu regulāru tikšanos savā starpā, kā arī kvalitatīvai aktuālās informācijas apmaiņai un kopīgu interešu koordinēšanai. Pašvaldību speciālisti kā īpašu vērtību atzinuši iespēju iepazīties klātienē ar kolēģu darbības principiem un paveikto, tādejādi stiprinot zināšanas un atrodot labās prakses piemērus savai ikdienas darbībai. Savukārt, plānošanas reģiona administrācijai tā ir lieliska iespēja klātienē satikt pašvaldību pārstāvjus, lai regulāri pārrunātu visam reģionam aktuālus jautājumus.  

  Konsultatīvās komisijas sēdes notiek regulāri, reizi ceturksnī un tās dalībniekiem ir brīvas iespējas iesaistīties darba kārtības veidošanā, ierosinot diskutējamos jautājumus. 

  Informāciju sagatavoja
  Ropažu novada pašvaldības SA daļa

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi