Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Kāds tūrisma potenciāls piemīt Lielupei, Vecslocenei un Vēršupītei? Diskusija par attīstības iespējām Jūrmalā 10.01.2014.
  02.01.2014

   

  10.janvārī  plkst.10:30 Jūrmalā viesnīcā "SemaraH Hotel Lielupe" Bulduru prospektā 64/68 paredzēta interesanta diskusija par it kā grūti salīdzināmu ūdenstūrisma resursu turpmāko attīstību Jūrmalā un tās apkārtnē - jauniem potenciāliem produktiem un to reklāmas pasākumiem. Kāds potenciāls piemīt Lielupei? Vai mazās upītes Ķemeru nacionālajā parkā ir tikai dabiskas izcelsmes vides objekts vai arī mazzināms resurss? Visi, kam tuva aktīvā atpūta uz ūdeņiem un uzņēmējdarbība saistībā ar tiem, aicināti uz tikšanos, lai nodrošinātu koordinētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp visām jomā iesaistītajām pusēm, tādejādi izstrādājot reāli ieviešamus priekšlikumus jauniem ūdenstūrisma produktiem reģionā un to popularizēšanas pasākumiem. 

  Darba kārtībā:
   
  10:00   Ierašanās, rīta kafija
   
  10:30   Īsumā par projektu un perspektīvām kopumā, ko tas var sniegt iedzīvotājiem, L.Grīnberga, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja
   
  10:50   Esošās situācijas skice - Esošās un nepieciešamās atpūta vietas un piestātnes; marķējuma zīmes uz upes un cita laivotājiem nepieciešamā infrastruktūra, G.Pāvils, Rīgas plānošanas reģiona tūrisma eksperts
   
  11:00   Tematiskās diskusijas:  
  • Infrastruktūra – vai tā ir pietiekama, kas un kur vēl nepieciešams, kas par to var uzņemties atbildību? Lielupes specifika? Ķemeru nacionālā parka īpatnības?  
  • Apsaimniekošanas problēmas – atkritumi, aizaugumi, kritalas – tūristu, ūdenstransporta līdzekļu nomu, zemes īpašnieku, pašvaldību problēma vai kopīga problēma?
  • Sadarbība starp iesaistītajām pašvaldībām, laivu nomu kompānijām, vietējiem tūrisma uzņēmējiem (kempingi, tūristu mītnes, tūristu piesaistes), tūrisma informācijas centriem;
  • Neizmantotais resurss un iespējas – jaunu piedāvājumu un produktu iespējas laivotājiem un aktīvā tūrisma cienītājiem minētajās upēs un ap tām.
  • Marketings un ūdenstūrisma popularizēšanas aktivitātes – kopīgās un individuālās.
  Diskusijā aicināti piedalīties ūdens transporta līdzekļu iznomātāji, tūrisma, dabas aizsardzības, attīstības plānošanas speciālisti, tūrisma uzņēmēji, zemju īpašnieki, kuri sniedz pakalpojumus pie upēm – naktsmītņu, kempingu, atpūtas vietu, pirtiņu, apskates objektu u.c. saimnieki, vai personas, kuras to vēlētos darīt nākotnē.
   
  Lūdzu pieteikties dalībai līdz 2014.gada 8.janvārim, reģistrējoties elektroniski: http://goo.gl/RBXCk4   vai pa tālruni 26462335.
   
   
  Projektu „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” (saīsināti - RIVERWAYS) ievieš Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un vēl 38 parteriem. Tā mērķis ir veicināt ūdenstūrisma, kā aktīvās dabas tūrisma formas attīstību, veidojot sadarbību starp uzņēmējiem, kas sniedz laivu nomas, tramsporta, ēdināšanas un citus pakalpojumus, starp uzņēmējiem un pašvaldībām u.c., lai, apvienojot resursus, saprātīgi izmantotu mums pieejamo dabas bagātību - upju un ezeru ūdeņus - veicinātu nodarbinātību un dzīves līmeņa paaugstināšanos lauku reģionos. Vairāk par projektu.
   
  Līdzīgas diskusijas tiks organizētas arī par Gauju (7.janvārī Cēsīs), Ogri, Lielo Juglu un Mazo Juglu (9.janvārī Ikšķilē), kā arī Daugavu un Pierīgas ūdenstiplnēm urbānā ūdenstūrisma kontekstā (vieta un laiks tiks precizēti).  
   
  SAGATAVOJA: 
  Liesma Grīnberga
  Rīgas plānošanas reģionu Projektu vadītāja
  liesma.grinberga@rpr.gov.lv 

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi