Šodien ir pirmdiena,  11. decembris - Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Turpinās diskusijas par ūdenstūrisma produktu attīstību - iespējas uz un pie Ogres, L.Juglas, M.Juglas
  02.01.2014

  Turpinot projekta "Riverways" aizsākto diskusiju ciklu par ūdenstūrisma attīstības iespējām reģionā, t.sk., jaunu produktu izstrādi un reklāmas pasākumiem to popularizēšanai, jaunais gads tiek iesākts ar tikšanos par Ogres, Lielās Juglas un Mazās Juglas attīstības potenciālu šā gada 9.janvārī plkst. 10:30 Ikšķilē, Ikšķiles novada pašvaldības telpās Peldu ielā 22, 3.stāvā.

  Diskusiju mērķis ir nodrošināt koordinētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp visām jomā iesaistītajām pusēm, tādejādi izstrādājot reāli ieviešamus priekšlikumus jauniem ūdenstūrisma produktiem reģionā un to popularizēšanas pasākumiem. 
   
  Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un citiem projekta partneriem ievieš Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā”/RIVERWAYS, kura galvenais mērķis ir veicināt ūdenstūrisma attīstību projekta teritorijā.
   
  Darba kārtībā:
   
  10:00   Ierašanās, rīta kafija
   
  10:30  Īsumā par projektu un perspektīvām kopumā, ko tas var sniegt iedzīvotājiem, L.Grīnberga, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja
   
  10:50  Esošās situācijas skice - Esošās un nepieciešamās atpūta vietas un piestātnes; marķējuma zīmes uz upes un cita laivotājiem nepieciešamā infrastruktūra,
              G.Pāvils, Rīgas plānošanas reģiona tūrisma eksperts
   
  11:00   Tematiskās diskusijas:  
  • Infrastruktūra – vai tā ir pietiekama, kas un kur vēl nepieciešams, kas par to var uzņemties atbildību?
  • Apsaimniekošanas problēmas - atkritumi – laivotāju, laivu nomu, zemes īpašnieku, pašvaldību problēma vai kopīga problēma?
  • Sadarbība starp iesaistītajām pašvaldībām, laivu nomu kompānijām, vietējiem tūrisma uzņēmējiem (kempingi, tūristu mītnes, tūristu piesaistes), tūrisma informācijas centriem;
  • Neizmantotais resurss un iespējas – jaunu piedāvājumu un produktu iespējas laivotājiem un aktīvā tūrisma cienītājiem minētajās upēs un ap tām. Vai nobrauciens ar laivu ir vienīgais veids, kā baudīt upes?
  • Marketings un ūdenstūrisma popularizēšanas aktivitātes – kopīgās un individuālās.
   
  Diskusijā aicināti piedalīties laivu iznomātāji, TIC no apkārtējām teritorijām, pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, tūrisma uzņēmēji, zemju īpašnieki, kuri sniedz pakalpojumus pie upēm – naktsmītņu, kempingu, atpūtas vietu, pirtiņu, apskates objektu saimnieki – vai arī vēlētos to darīt nākotnē.
   
  Lūdzu pieteikties dalībai līdz 2014.gada 7.janvārim, reģistrējoties elektroniski: http://goo.gl/g5hTwf  vai pa tālruni 26462335.
   
   
  Projektu „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” (saīsināti - RIVERWAYS) ievieš Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un vēl 38 parteriem. Tā mērķis ir veicināt ūdenstūrisma, kā aktīvās dabas tūrisma formas attīstību, veidojot sadarbību starp uzņēmējiem, kas sniedz laivu nomas, tramsporta, ēdināšanas un citus pakalpojumus, starp uzņēmējiem un pašvaldībām u.c., lai, apvienojot resursus, saprātīgi izmantotu mums pieejamo dabas bagātību - upju un ezeru ūdeņus - veicinātu nodarbinātību un dzīves līmeņa paaugstināšanos lauku reģionos. Vairāk par projektu.
   
  Līdzīgas diskusijas tiks organizētas arī par Lielupi, Vēršupīti un Vecsloceni (10.janvārī Jūrmalā), Gauju (7.janvārī Cēsīs), kā arī Daugavu un Pierīgas ūdenstiplnēm urbānā ūdenstūrisma kontekstā (vieta un laiks tiks precizēti).  
   
   
   
   
  SAGATAVOJA: 
  Liesma Grīnberga
  Rīgas plānošanas reģionu Projektu vadītāja
  liesma.grinberga@rpr.gov.lv 

   

   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi