Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions ielūdz uz projekta noslēguma semināru Kalnciema ielas kvartālā
  05.12.2013

  Š.g. 12.decembrī Rīgas plānošanas reģions aicina uz projekta noslēguma semināru Kalnciema ielas kvartālā, Rīgā. Šī gada laikā pašvaldību un plānošanas reģionu attīstības plānošanas speciālisti regulāri satikās gan vienas dienas, gan divu dienu projekta semināros, kuros diskutēja un dalījās pieredzē par jautājumiem, kas skar teritorijas attīstības plānošanu, plānošanas procesa vadību un uzraudzību.

  Projekta noslēguma seminārā projekta eksperti dalībniekus iepazīstinās ar paveikto -  izstrādāto metodoloģisko materiālu „Attīstības plānošana pašvaldībās. Vietējo pašvaldību ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un attīstības programmu izstrādei” un  Rīgas plānošanas reģiona statistikas teritoriju koncepciju, ĢIS datu bāzi un reģiona investīciju teritoriju platformu. Metodoloģiskajā materiāla izstrādes gaitā īpaša uzmanība tika fokusēta uz trīs Rīgas plānošanas reģiona mērķteritorijām – Pierīgu, piekrasti un laukiem, identificējot problēmas un izaicinājumus un piedāvājot vadlīnijas risinājumiem šajās teritorijās ietilpstošajām pašvaldībām. Noslēguma seminārā savu skatījumu uz attīstības plānošanu piekrastes pašvaldībās sniegs arī projekta partneris – Kurzemes plānošanas reģions.

  Strādājot pie Rīgas plānošanas reģiona statistikas teritoriju koncepcijas un ar to saistītās ĢIS datu bāzes un potenciālo investīciju teritoriju platformas izveidi, plānošanas reģiona speciālisti semināros tikās un diskutēja gan ar valsts institūciju pārstāvjiem, kas īsteno dažādu valsts statistisko datu ieguves, apstrādes procesus, gan pašvaldību un plānošanas reģionu speciālistiem, kas jau savu teritorijās aprobējuši darbu ar statistikas datiem. RPR iecere šīs projekta aktivitātes ietvaros bija radīt reģiona statistikas teritoriju modeli - teritoriālās pārvaldības statistikas vienību tīklu, kas būtu piemērots demogrāfisko, sociālo un ekonomisko datu apkopošanai un analīzei.

  Vides un reģionālās attīstības ministrijas prezentācija kalpos kā apkopojošs un nākotnē vērsts skatījums uz perspektīvajiem attīstības plānošanas procesiem, ar kuriem pašvaldības saskarsies nākamajā gadā un, iespējams, arī jaunajā plānošanas septiņgadu periodā.

  Seminārs tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta „Publisko pakalpojumu pieejamības un kvalitātes sekmēšana, veicinot kvalitatīvu attīstības plānošanu Rīgas plānošanas reģionā” (vienošanās Nr. 1DP/1.5.1.3.2/09/APIA/SIF/037/23) ietvaros, ko Rīgas plānošanas reģions īsteno sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu.

  Semināra darba kārtība.

  Pieteikties semināram līdz 10.decembrim, aizpildot tiešsaistes reģistrēšanās formu http://ej.uz/Rigas_seminars

  Informāciju sagatavoja:
  Laura Cimža, projekta vadītāja
  Tālr. +371 67559821
  e-pasts: 
  laura.cimza@rpr.gov.lv

    

  Šī publikācija ir sagatavota Eiropas Sociālā fonda projekta „Publisko pakalpojumu pieejamības un kvalitātes sekmēšana veicinot kvalitatīvu attīstības plānošanu Rīgas plānošanas reģionā” ietvaros  (vienošanās Nr. 1DP/1.5.1.3.2/09/APIA/SIF/037/23). Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions.

   85% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību un 15% finansē Latvijas valsts. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi