Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Ārvalstu studentu un profesionāļu piesaistei izstrādāts buklets
  20.12.2013

  Rīga Plānošanas reģions ar projekta "INNOVATIVE SERVICES FOR INTERNATIONAL TALENTS – EASIER ACCESS TO THE CBSR"(„Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam”, saīsināti - „EXPAT”) atbalstu izdevis bukletu „Latvia-Rīga”. Bukleta uzdevums ir veidot interesi par Latviju ne tikai kā iecienītu tūrisma galamērķi, bet arī pievilcīgu mācību un dzīves vietu. Tā saturu veido astoņi stāsti par Latviju kā inovāciju zemi, kuros atklājas Latvijas bagātais kultūras mantojums, tautas tradīcijas, dabas pievilcība, mūsdienu kultūras atpazīstamība pasaulē, sabiedriskās dzīves atraktivitāte, zinātnes sasniegumi. Buklets ilustrēts ar krāšņām fotogrāfijām no Rīgas reģiona vietām, uzņēmumiem un produktiem.

  Gan nacionālā, gan reģionālā līmeņa stratēģijās, kā arī biznesa struktūrās ir atzīta nepieciešamība piesaistīt un integrēt vietējā sabiedrībā starptautiskus profesionāļus (tai skaitā darba meklētājus un studentus). Saistībā ar strukturālo darbaspēka trūkumu un darbaspēka kopējo novecošanu, ir pieaugusi politiskā un ekonomiskā interese par profesionālu talantu un studentu piesaisti, kā arī viņu efektīvu integrēšanu darba tirgū.

  Buklets „Latvia-Rīga” ir viens no instrumentiem, kā piesaistīt studentu un profesionālu darbinieku uzmanību Latvijai kā labvēlīgai dzīvesvidei un ekonomiski izdevīgai darbavietai. Izmantojot projekta ietvaros attīstītos sadarbības tīklus un tādus informatīvos resursus kā Latvijas vēstniecības ārvalstīs un integrācijas centrus Latvijā, buklets „Latvia-Rīga” tiek izplatīts pēc iespējas plašākai potenciālai mērķauditorijai.

  Kontaktinformācija tuvākai saziņai par projektu:
  Dace Grīnberga
  Tālr. 67559820
  E-pasts: dace.grinberga@rpr.gov.lv

  Projekta "INNOVATIVE SERVICES FOR INTERNATIONAL TALENTS – EASIER ACCESS TO THE CBSR" („Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam”, saīsināti -„EXPAT”) mērķis ir kopējas platformas izveide inovatīvu pakalpojumu sniegšanai (tā saucamie „soft-landing”un „soft-departure” pakalpojumi) ar mērķi uzlabot sadarbību starp starptautiskiem darba meklētājiem (ekspatiem), vietējiem iedzīvotājiem, kā arī privāto un publisko pakalpojumu sniedzējiem. Platforma nodrošinās inovatīvu pakalpojumu apmaiņu un izmantošanu, veicinot sociālā tīkla veidošanu un darbaspēka attīstību Centrālais Baltijas jūras reģionā (CBJR). Platforma nodrošinās ekspatiem un viņu ģimenēm vieglāku pieeju nodarbinātības iespējām un labākai dzīves kvalitātei CBJR.

  Informāciju sagatavoja:
  Linda Kalniņa
  Rīgas Plānošanas reģions
  E-pasts: prese@rpr.gov.lv

  Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions un Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas Apvienotais tehniskais sekretariāts neuzņemas atbildību par publikācijā sniegto viedokli.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi