Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Izstrādātas rekomendācijas kvalificētu speciālistu piesaistei reģionā
  20.12.2013

  Rīga plānošanas reģiona projekta „Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam”,(saīsināti -„EXPAT”) ietvaros izstrādātas rekomendācijas un ieteikumi.

  Nepieciešamība piesaistīt starptautiskus darba meklētājus (īpaši profesionāļus un studentus), turpmāk – ekspati, ir plaši atzīta nacionālā un reģionālā līmeņa stratēģijās, kā arī biznesa struktūrās. Tas, kopā ar strukturālo darbaspēka trūkumu un darbaspēka kopējo novecošanu, ir veicinājis politisko un ekonomisko interesi par profesionālu talantu un studentu piesaisti, kā arī viņu efektīvu integrēšanu darba tirgū. Pašlaik vērojamās globālo procesu tendences ir raksturīgas ar to, ir vērojams starpvalstu konkurences pieaugums, piesaistot augsti kvalificētus un talantīgus speciālistus. Savukārt starptautiskā studentu mobilitāte ir svarīgs kanāls augsti kvalificētai imigrācijai. Latvija izceļas uz citu valstu fona ar ļoti zemiem piesaistītas migrācijas apjomiem un būtiski atpaliek augsti kvalificētu imigrantu piesaistē, salīdzinot ar Igauniju , Somiju un Zviedriju.

  Galvenie ieteikumi reģiona attīstības dokumentu jaunajos rīcības virzienos saistīti ar imigrantu integrācijas procesa kontroles mehānisma radīšanu, koordināciju starp pašvaldībām un valsts sektoru no vienas puses un nevalstiskajām organizācijām no otras, latviešu valodas apguves iespēju un citu izglītojošo kursu pieaugušajiem nodrošināšana, nosakot latviešu valodas zināšanas kā galveno priekšnoteikumu citu valstu valstspiederīgo integrācijai Latvijā, citu valstu pieredzes izmantošana, veidojot juridiski korektas integrācijas līgumu attiecības ar ārvalstu ekonomiskajiem migrantiem, nosakot to tiesības un pienākumus, uzturoties Latvijā, kā arī novēršot imigrantu segregāciju. Veidojot rekomendācijas un priekšlikumus, būtu skaidri jādefinē tās ārzemnieku kategorijas un vecuma grupas, kuriem būtu pieejamas integrācijas programmas. Kā arī uzsvērts, ka daudzi šis problēmas risinājumi balstās nacionāla mēroga darbībās un attieksmē, kā piem.: būtu jāveic aktuāli pētījumi un situācijas analīze par ārvalstu valstspiederīgo integrācijas politiku, ir jāaicina valdības līmenī izveidot valsts repatriācijas un imigrācijas politiku, no kuras, savukārt, veidotos RPR repatriācijas un imigrācijas stratēģija un tiktu veidoti RPR pašvaldību plānošanas dokumenti, u.c.

  Kontaktinformācija tuvākai saziņai par projektu:
  Dace Grīnberga
  Tālr. 67559820
  E-pasts: dace.grinberga@rpr.gov.lv

  Projekta "INNOVATIVE SERVICES FOR INTERNATIONAL TALENTS – EASIER ACCESS TO THE CBSR"(„Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam”, saīsināti -„EXPAT”) mērķis ir kopējas platformas izveide inovatīvu pakalpojumu sniegšanai (tā saucamie „soft-landing”un „soft-departure” pakalpojumi) ar mērķi uzlabot sadarbību starp starptautiskiem darba meklētājiem (ekspatiem), vietējiem iedzīvotājiem, kā arī privāto un publisko pakalpojumu sniedzējiem. Platforma nodrošinās inovatīvu pakalpojumu apmaiņu un izmantošanu, veicinot sociālā tīkla veidošanu un darbaspēka attīstību Centrālais Baltijas jūras reģionā (CBJR). Platforma nodrošinās ekspatiem un viņu ģimenēm vieglāku pieeju nodarbinātības iespējām un labākai dzīves kvalitātei CBJR.

  Informāciju sagatavoja:
  Linda Kalniņa
  Rīgas Plānošanas reģions
  E-pasts: prese@rpr.gov.lv

  Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions un Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas Apvienotais tehniskais sekretariāts neuzņemas atbildību par publikācijā sniegto viedokli.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi