Šodien ir otrdiena,  12. decembris - Otīlija, Iveta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Noticis seminārs par teritoriālo datu izmantošanu attīstības plānošanā
  11.07.2013

      Š.g. 9.jūlijā Rīgā radošajā mācību telpā Viesistaba Kazarmās notika seminārs plānošanas reģionu speciālistiem un pašvaldību attīstības plānotājiem par teritoriālo datu izmantošanu attīstības plānošanā. Semināra pirmajā daļā dalībnieki tika iepazīstināti ar RPR statistikas teritoriju modeļa izstrādes pieeju un projekta ietvaros izstrādājamo datu bāzes koncepciju, tai skaitā par ieceri iekļaut tajā arī informāciju par reģiona investīciju teritorijām.

      Diskusijā tika mēģināts noskaidrot, kādus datus pašvaldības apkopo jau šobrīd un kādi statistikas dati pašvaldībām būtu nepieciešami zemākā, piemēram, ciemu līmenī par noteikto pašvaldības administratīvo teritoriju, lai īstenotu kvalitatīvu attīstības plānošanas un uzraudzības procesu. Par pieredzi statistikas datu izmantošanā attīstības plānošanā klātesošos informēja arī Kurzemes plānošanas reģiona plānošanas speciālisti. Semināra otrajā daļā semināra dalībnieki iepazinās ar RPR ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrādes procesu, izmantoto pieeju, datiem un risinājumiem stratēģijas ieviešanā.

      Seminārs notika Eiropas Sociālā fonda projekta „Publisko pakalpojumu pieejamības un kvalitātes sekmēšana, veicinot kvalitatīvu attīstības plānošanu Rīgas plānošanas reģionā” (vienošanās Nr. 1DP/1.5.1.3.2/09/APIA/SIF/037/23) ietvaros, ko Rīgas plānošanas reģions īsteno sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu.

                 

  Semināra prezentācijas:

  Informācija par projekta aktivitāšu ieviešanas progresu (L.Cimža, RPR)

  Rīgas plānošanas reģiona statistikas teritoriju sistēmas izveides koncepcija (A.Pužulis, RPR)

  RPR investīciju teritoriju "kataloga" izstrāde: investīciju teritoriju un nepieciešamo datu identifikācija (L.Cimža, RPR)

  Rīgas plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030: Pieeja un risinājumi (A.Pužulis, RPR)

    

   

  Šī publikācija ir sagatavota Eiropas Sociālā fonda projekta „Publisko pakalpojumu pieejamības un kvalitātes sekmēšana veicinot kvalitatīvu attīstības plānošanu Rīgas plānošanas reģionā” ietvaros  (vienošanās Nr. 1DP/1.5.1.3.2/09/APIA/SIF/037/23). Par publikācijas saturu atbild Rīgas plānošanas reģions.

   

  85% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību un 15% finansē Latvijas valsts. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi