Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Diskutēs par izglītības internacionalizācijas labo praksi un attīstības iespējām
  17.05.2013

  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apspriešanai ir nodevusi Augstākās izglītības reformu īstenošanas rīcības plāna projektu, kurā kā viens no galvenajiem rīcības virzieniem ir aktualizēta augstākās izglītības un zinātnes internacionalizācija un starptautiskās konkurētspējas paaugstināšana.

  Lai diskusiju par mūsdienīgas un uz zināšanu apmaiņu orientētas izglītības priekšnosacījumiem izvērstu jaunā, augstākā kvalitātē, šī gada 21.maijā Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās Latvijas Universitātes (LU) Austrumāzijas pētniecības centrs AsiaRes sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu rīko starptautisku konferenci Augstākās izglītības internacionalizācija.
   
  Konferencē piedalīsies starptautiski atzīti augstākās izglītības un politikas veidošanas eksperti no Somijas, Latvijas, Ķīnas, Dienvidkorejas un citām valstīm.
   
  Kā norāda Rīgas plānošanas reģiona Expat projekta vadītāja Dace Grīnberga, lai attīstītu Rīgas plānošanas reģionā uzņēmējdarbību, kas balstīta uz zināšanām, būtisks ir tieši izglītības faktors un reģionam ir iespējas kļūt par izglītības centru ne tikai Latvijas, bet arī plašākā mērogā. Izglītības internacionalizācija ļautu piesaistīt reģionam talantīgus ārvalstu studentus un mācībspēkus gan uzlabojot izglītības kvalitāti, gan, piemēram, veidojot jaunus ekonomiskos sakarus, izmantojot kā starpniekus Latvijā studējošos ārvalstu studentus.
   
  Konference tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda Interreg 4a Centrālbaltijas programmas atbalstītā projekta Expat: Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam ietvaros. Projektā sadarbojas desmit partneri no četrām valstīm (vairāk par projektu: www.expatproject.info). Projekta Expat vīzija ir padarīt Baltijas jūras centrālo reģionu - Zviedriju, Somiju, Igauniju un Latviju – par vietu, kur sirsnīgi tiktu uzņemti zināšanu ekonomikas pārstāvji no ārzemēm: speciālisti, studenti un viņu ģimenes.
   
  Konferences mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmumu pieņēmēju uzmanību iespējām, ko sniedz augstākās izglītības internacionalizācija ekonomikas izaugsmes kontekstā. Augstākās izglītības internacionalizācija Latvijai nozīmētu starptautisku pieredzes apmaiņu un daudz intensīvāku ārvalstnieku zināšanu, kompetences un pieredzes ieplūšanu nekā patlaban.
   
  Viens no konferences centrālajiem lektoriem būs prof. Irjo Sotamā (Yrjö Sotamaa), kurš bijis viens no Aalto Universitātes izveides iniciatoriem Somijā un kurš uzskata, ka neliela valsts nevar atļauties uzturēt vairākas vidēja līmeņa augstskolas, bet tai nepieciešama tikai viena, taču spēcīga pasaules klases augstākās izglītības institūcija. Turklāt patlaban profesors Sotamā ir viens no vadošajiem mācībspēkiem Tondži (Tongji) Universitātē Šanhajā, Ķīnā, tādējādi uzskatāmi demonstrējot vairāku kultūru līdzdarbošanās un savstarpējās mijiedarbības efektivitāti un nozīmi praksē.
   
  Konferences gaitā būs iespējams līdzdarboties arī trīs paneļdiskusijās, kur tiks aplūkoti jautājumi par to, kāda veida prakse pastāv centrālās Baltijas jūras reģiona valstīs, lai piesaistītu un noturētu talantus no ārvalstīm; kādus ieguvumus sniedz ārvalstu studentu ierašanās konkrētajā valstī un kādas jaunas akadēmiskās un biznesa iespējas paveras; kā globalizācijas laikmetā tiek veidotas attiecības ar cilvēkiem, kuri atrodas citā, ģeogrāfiski attālā valstī, un kā var tikt sākta un uzturēta jēgpilna saruna laikā un telpā.
   
  Konferences mērķauditorija ir profesionāļi, uzņēmēji, valsts pārvaldes darbinieki, kultūras darbinieki, augstskolu pasniedzēji, studenti.
   
  Interesenti, kuri vēlas iepazīties ar ekspertu viedokļiem un piedalīties diskusijās par to, ko nozīmē augstākās izglītības internacionalizācija un ko tā var sniegt Latvijai, un kā var tikt piesaistīti un noturēti talanti konkurētspējas veicināšanai Baltijas jūras reģionā, var pieteikties dalībai konferencē, aizpildīt reģistrācijas anketu mājas lapā http://asiares.lv/conference2013. Aicināti pieteikties arī mediju pārstāvji.
   
  Papildu informācija:
  Ieva Kustova
  "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"
  Tālr.: 29482274
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi