Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Par UGUNS PAVĒLNIEKIEM kļūst Salacgrīvas "Liesmiņas"
  17.05.2013

  Spraigā cīņā noskaidroti Valsts reģionālās attīstības aģentūras sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu rīkotā konkursa „Uguns pavēlnieks” uzvarētāji. Pie galvenās balvas – ceļojuma visai komandai uz Šveici, un UGUNS PAVĒLNIEKA titula tikusi Salacgrīvas vidusskolas komanda „Liesmiņas”.

  Konkursam pieteicās 186 komandas no visas Latvijas. No tām atlasītas piecas labākās katrā reģionā. Reģionālajos pusfinālos savukārt tika noskaidroti pieci finālisti:

  • Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda „DŽUMANDŽI”
  • Salacgrīvas vidusskolas komanda „LIESMIŅAS”
  • Jeru pamatskolas komanda „UGUNSBOMBA”
  • Bārtas pamatskolas komanda „MAZIE MILŽI”
  • Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda „UGUNĪGIE SĒRKOCIŅI”

  Pārbīdot komandas figūriņas pa milzu spēles laukumu, jaunieši krāja punktus, atbildot uz jautājumiem par ugunsdrošību, civilo aizsardzību, evakuācijas un personīgo drošību. Sniegtās atbildes vērtēja kompetenta un profesionāla žūrija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ekspertu sastāvā, kuri atzina: „Jautājumi nebija viegli, bet jaunieši bija lieliski sagatavojušies un demonstrēja labas zināšanas.” Īpaši lielas ovācijas atbalstītāju un komandu dalībnieku vidū radīja iespēja atbildēt uz tumši zilā spēles lauciņa jautājumiem, kas sniedza iespēju iegūt dubultu punktu skaitu, taču vienlaikus prasīja ne tikai zināšanas, bet arī erudīciju, loģisko un analītisko domāšanu, novērtējot dažādas ikdienišķas situācijas un demonstrējot pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā. Par uzvarētāju varēja kļūt komanda, kura pirmā ieguva 100 punktus.

  Īpaši spraiga spēle kļuva brīdī, kad Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Salacgrīvas vidusskolas komanda izvirzījās līderos, pārsniedzot 80 punktu robežu. Veiksme šoreiz bija salacgrīviešu pusē un tikai ar dažu punktu pārsvaru viņi izcīnīja uzvaru un augustā dosies braucienā uz Šveici.

  Rīgas plānošanas reģions sveic Salacgrīvas vidusskolas komandu „Liesmiņas” par gūtajiem panākumiem konkursā "Uguns pavēlnieks"!

  Konkurss tiek organizēts Latvijas - Šveices sadarbības programmas individuālā projekta „Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs” ietvaros, kas paredz ugunsdrošības sistēmu ierīkošanu 118 vispārējās izglītības iestādēs visā Latvijā, kurās bērni uzturas visu diennakti un līdz šim vēl nav veikti ugunsdrošības sistēmas uzlabojumi.

  Laura Stūrīte
  Valsts reģionālās attīstības aģentūra
  Sadarbības un informācijas departaments
  Projektu vadītāja
  tālr: 67079030
  mob.tālr: 29166362
  e-pasts: laura.sturite@vraa.gov.lv
  www.draugiem.lv/ugunspavelnieks


  Informācijas avots: Valsts reģionālās attīstības aģentūra

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi